Jaką butelkę wybrać dla maluszka
Jaką butelkę wybrać dla maluszka

Zastanawiacie się jaką butelkę wybrać dla swojego maluszka?

Ten artykuł pomoże wam w wyborze najodpowiedniejszego produktu.

 


 

Wiele mam zadaje sobie pytanie jaka butelka będzie najlepsza do karmienia maluszka? Na pewno w butelkę trzeba będzie się zaopatrzyć, nawet karmiąc naturalnie przyjdzie czas że będzie ona potrzebna. Oferta butelek do karmienia jest bardzo szeroka i młodzi rodzice mają duży kłopot w wyborze odpowiedniej.

Początkowym kryterium wyboru będzie materiał z którego wykonana jest butelka ważne żeby nie zawierała szkodliwych substancji takich jak BPA.

W pierwszych miesiącach życia wystarczą butelki o pojemności 125ml-150ml, na tym etapie warto zwrócić uwagę na tzw zestaw startowy który w swojej ofercie posiada firma AVENT. W skład wchodzą dwie butelki 120ml i dwie 260ml ze smoczkiem który posiada kształt imitujący pierś i noworodek nie będzie miał problemu z przyssaniem się co pomocne będzie przy łączeniu karmienia piersią i butelką, dodatkowo jest szczoteczka do czyszczenia butelek oraz smoczek uspokajający. Mamą które karmią piersią i butelką mogą polecić również Medela Calma przeznaczona wyłącznie do tego celu, co warte uwadze jedna wielkość smoczka wystarczy na cały okres karmienia. Smoczek został tak skonstruowany aby zachować prawidłowy odruch ssania.

Ok 4-5 miesiąca wraz ze wzrostem dziecka i zwiększeniem ilości pokarmu zmieniamy na butelki o średniej pojemności 200-250ml, natomiast butelki powyżej 250ml sprawdzą się u dziecka powyżej roku którego porcje mleka są już spore. U dzieci które potrafią same trzymać butelką wygodne będą butelki profilowane albo z uchwytami lub z tzw. dziurką tylko trzeba się zastanowić czy wymieszanie mleka i utrzymanie czystości nie będzie sprawiało problemów.

Dla maluszków które łapczywie jedzą i mają problemy z kolkami poleca się specjalne antykolkowe butelki. Na rynku znajdziemy kilka modeli butelek, różnią się one jednak zastosowaną w nich technologią. Niektóre posiadają specjalny zaworek odpowietrzający w smoczku, inne wentylowaną podstawę lub specjalną rurkę odpowietrzającą. Innym rozwiązaniem są butelki zakrzywione do góry. Dzięki takiej budowie po przechyleniu butelki w smoczku nie zbiera się powietrze.

Butelki mogą mieć również dodatkowe funkcje mogą być samosterylizujące wystarczy że napełni się je wodą i wstawi na 3 minuty do mikrofalówki po tym czasie jest gotowa do użycia. Butelki mogą mieć również czujnik ciepła który zmienia kolor gdy temperatura pokarmu znajdującego się w butelce jest za wysoka.

Butelki dla dzieci - na co zwracać uwagę? 

Wybierając butelkę kierujmy się wiekiem i dietą dziecka, ważne jest dobranie odpowiedniego smoczka. W smoczkach tempo przepływu reguluje wielkość i ilość dziurek. Mleko nie może płynąć za szybko bo maluch się zadławi. Dla noworodków odpowiedni będzie smoczek o małym przepływie, natomiast kilkumiesięczne niemowlęta radzi sobie ze smoczkiem średnio- i szybko przepływowym. Nie które firmy mają również smoczki do gęstych pokarmów np. kaszek jak i smoczki wieloprzepływowe gdzie dziecko samo reguluje siłą ssania przepływ pokarmu.

Przy wyborze butelki warto zwrócić uwagą na czytelną skalę pomiarową, aby miała kolorowe aplikacje które przyciągają uwagę dziecka.

Pamiętajmy że najważniejsze jest, aby dbać o higienę i dobry stan butelek i smoczków. Myć po każdym użyciu, wyparzyć lub wysterylizować. Butelkę wymieniać co najmniej co trzy miesiące a smoczki nawet częściej zwłaszcza jak dziecko ma już ząbki i często je przegryza.

A nasz wybór butelki i tak zostanie zweryfikowany przez małego użytkownika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl