Terapia sokami – najlepsza metoda na zdrowie
Terapia sokami – najlepsza metoda na zdrowie

Terapia sokami – najlepsza metoda na zdrowie

 

 

Producenci witaminowych suplementów diety masowo atakują nas reklamami informującymi o potrzebie przyjmowania witamin i składników mineralnych. To prawda, że każdego dnia organizm człowieka powinien otrzymać optymalną dawkę aż 16 witamin, 12 aminokwasów, 60 minerałów oraz 3 tłuszczy.

Jednak żadna reklama nie wspomni o tym, że kapsułki nie są w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowania organizmu na poszczególne składniki, a co więcej, zawsze zawierają one dodatkowe elementy, które obciążają układ pokarmowy człowieka.

Naukowcy, lekarze i dietetycy coraz głośniej mówią o tym, że jedynie soki z owoców i warzyw są w stanie zapewnić odpowiednią ilość składników odżywczych. Tym też sposobem wypracowano nawet zagadnienie „terapii sokami”.

 

Kiedy należy stosować terapię sokami?

Terapia sokami przeznaczona jest dla każdego – przecież każdy organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania witamin i innych mikroelementów. A co się stanie, jeśli ich nie będzie otrzymywać, zwłaszcza przez dłuższy czas?

-         zostanie zachwiany metabolizm,

-         organizm stanie się osłabiony,

-         osłabiona będzie również kondycja skóry, włosów i paznokci,

-         organizm stanie się bardziej podatny na działanie drobnoustrojów, bakterii i wirusów, a nawet na konserwanty i substancje chemiczne codziennie przyjmowane wraz z pokarmem.

Świeżo wyciśnięte soki z owoców i warzyw to skuteczna bariera przed wymienionymi tu skutkami. Można oczywiście wymienić pewne grupy osób, które mają większe zapotrzebowanie na poszczególne mikroelementy, i to one szczególnie powinny zadbać o to, by wprowadzić do swojej codziennej diety terapię sokami. A są to między innymi dzieci i młodzież, kobiety w ciąży oraz osoby, których organizmy są wyczerpane po przebytych (a także trwających) chorobach.

Nie bez powodu istnieje nawet terapia sokami dedykowana osobom z problemami nowotworowymi (jest to terapia dr. Gersona).

 

Dlaczego właśnie soki?

 

Pewnie niejedna osoba myśli sobie, że terapia sokami to chwyt marketingowy, bo przecież można spożywać nieprzetworzone owoce i warzywa. A jednak, nie byłoby to takie proste. Aby dostarczyć organizmowi ODPOWIEDNIĄ DAWKĘ MIKROELEMENTÓW trzeba by zjeść taką ilość owoców i warzyw, z którą nasz układ pokarmowy miałby problem.

Byłoby to zbyt dużym obciążeniem i dla wątroby, i dla – nie oszukujmy się – kubków smakowych, bo przecież nie każdy chciałby jeść codziennie białą pietruszkę, selera czy buraka w surowej – bo taka jest najzdrowsza – postaci. Odpowiednio wyciśnięte soki są w stanie wydobyć z owoców i warzyw to co najcenniejsze, jednocześnie dbając o wątrobę i doznania smakowe.

 

 

Jakie są skutki stosowania terapii sokami?

 

Terapia sokami to nie tylko źródło cennych witamin, minerałów czy aminokwasów. Pijąc każdego dnia odpowiednio przygotowany sok, możemy skutecznie oczyścić organizm z toksyn oraz konserwantów spożywanych codziennie z pokarmem. To również metoda na regenerację komórek. Co więcej, stosując tę terapię uruchamia się proces samoleczenia oraz samoregulacji organizmu. To sposób na doskonałą kondycję, zdrowie, a nawet źródło młodości.

 

Sok nierówny sokowi

 

Może to wydać się dziwne, ale nie każdy sok nadaje się do terapii sokami. Aby faktycznie terapia mogła być skuteczna, sok nie powinien pochodzić z ogólnodostępnej sprzedaży, a poza tym musi zostać odpowiednio przygotowany, oczywiście ze świeżych, surowych warzyw i owoców. Bardzo ważna jest technika wyciskania soku.

Nie należy stosować:

  • sokowirówek – ich tarki ze stali nierdzewnej, wytwarzają wysoką temperaturę, która           utlenia soki,
  • mikserów, blenderów i wyciskarek ze stali nierdzewnej – niwelują one wiele cennych mikroelementów,
  • urządzeń z plastiku, z którego mogą wydostawać się szkodliwe substancje.

 

Jak więc przygotować optymalny i zdrowy sok? - stosując wysokiej jakości i nowoczesnej technologii wolnoobrotowe wyciskarki do soków. Tu warto polecić dwie marki – Hurom oraz Kuvings.

 

HUROM – to światowy lider w dziedzinie wolnoobrotowych wyciskarek do soku. Nowoczesna technologia sprawia, że owoce i warzywa są ściskane powoli podwójnymi łopatkami (technologia Slow Squeezing Technology), przez co w soku pozostaje maksymalna ilość witamin, enzymów i składników odżywczych. Urządzenia tej marki są wolne od bisfenolu (BPE free).

 

KUVINGS – wolnoobrotowe wyciskarki tej marki łączą innowacyjną (i opatentowaną) technologię, zapewniającą najlepszą jakość soku, oraz ciekawy design. Świetnie radzi sobie nie tylko z każdym owocem i warzywem, ale też z trawą pszenicy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl