Poduszki ortopedyczne a zdrowy sen
Poduszki ortopedyczne a zdrowy sen

Przeciętnemu człowiekowi wystarczy 8 godzin snu, aby organizm mógł się zregenerować. Wielu z nas miewa jednak problemy z zasypianiem, a do tego budzi się zmęczonych i obolałych. Przyczyna może być dość prozaiczna i bardzo łatwo ją wyeliminować – wystarczy dokładniej przyjrzeć się swojej poduszce.

Sen to zdrowie, każdy to wie!

Czy wiecie, że przesypiamy około 20 lat naszego życia? Aby sen mógł być nie tylko regenerujący, ale i zdrowy, warto
zadbać o odpowiednią higienę snu. Wiele czynników ma wpływ na sposób, w jaki zasypiamy, a tym samym na
nasze ogólne samopoczucie.

Przez higienę snu rozumie się zestaw zasad, których przestrzeganie znacznie poprawia jakość snu. Do najważniejszych należy zaliczyć takie czynności, jak unikanie kofeiny, alkoholu oraz ciężkostrawnych potraw na 3 godziny przed pójściem do łóżka czy rezygnacja z drzemki w ciągu dnia. Istotne jest również zachowanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu, a także wyciszenie, np. wykonywanie ćwiczeń relaksacyjnych lub picie naparów z ziół.

Czy Twoja poduszka pozwala Ci zasnąć?

Wszystkie wspomniane wyżej czynności nie przyniosą jednak rezultatu, jeśli przyczyną złej jakości snu jest nieodpowiednio dobrana poduszka. Bardzo wiele osób bagatelizuje problemy pojawiające się po przebudzeniu, jak nadmierne zmęczenie, ból głowy, a także ból karku, pleców i pozostałych części kręgosłupa. Nieodpowiednio dopasowana poduszka – zbyt mała lub zbyt miękka – nie dość, że nadwyręża mięśnie pleców, to na dodatek sprawia, że kręgosłup jest nieprawidłowo ułożony.

Pozwól sobie na zdrowy sen

Chcąc uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości po przebudzeniu, warto rozważyć zakup poduszki ortopedycznej. Została opracowana w taki sposób, aby zapewnić nie tylko wygodny, ale przede wszystkim zdrowy sen. Poduszka ortopedyczna posiada wyprofilowany kształt, co umożliwia ułożenie kręgosłupa w linii prostej. W ten sposób mięśnie szyi oraz ramion zostają rozluźnione, a zasypianie okazuje się znacznie wygodniejsze i… szybsze!

Dobrze zaprojektowany produkt ortopedyczny wypełniony jest pianką, która „zapamiętuje” ułożenie głowy i potrafi dopasować się do jej kształtu także, gdy zmieniamy pozycję ciała w trakcie snu. Aby poduszka ortopedyczna spełniała swoje zadanie w 100%, należy dać jej nieco czasu – dopasowanie do naszych nocnych przyzwyczajeń zajmie jej od 7 do 14 dni. Dzięki niej, a także zachowaniu odpowiedniej higieny snu, każda kolejna noc będzie przesypiana znacznie przyjemniej, na dodatek z korzyścią dla zdrowia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl