Szczoteczka ultradźwiękowa Megasonex M8 S

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 879,00 zł 879.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Szczoteczka ultradźwiękowa Megasonex M8S

 

Wybór dobrej szczoteczki w dzisiejszych czasach wcale nie jest łatwą sztuką. Na rynku znajduje się dużo tego typu sprzętu, ale mało który klient jest z niego zadowolony. Szczoteczka elektryczna ultradźwiękowa Ultrasonic Megasonex na pewno nikogo nie zawiedzie - w końcu jest to element, który w nowoczesny sposób usuwa wszystkie resztki z naszych zębów.

W przypadku tego sprzętu mamy bowiem do czynienia z działaniem fal ultradźwiękowych, które sprawiają, że nasze zęby będą zawsze czyste i co najważniejsze zdrowe. Warto bowiem podkreślić, że fale o częstotliwości 1,6 MHz (która odpowiada 96 milionom pulsacji na minutę) mają działanie przeciwbakteryjne. Pod tym względem tradycyjne szczoteczki mają zdecydowanie gorsze parametry. Stosując tę szczoteczkę zatem raz na zawsze pozbędziesz się płytki nazębnej!

Warto dodać, że to urządzenie składa się tak naprawdę z trzech elementów w jednym (szczoteczka ultradźwiękowa, szczoteczka manualna oraz szczoteczka soniczna). Zapewnia ono delikatne i dokładne czyszczenie zębów. Nie można nie dodać, że sprzęt ten działa w trzech trybach pracy (normalnym, delikatnym i bez ruchu).


Zasada działania szczoteczki MEGASONEX M8S

Ultradźwięki, to dźwięki o częstotliwości tak wysokiej, że ludzkie ucho przestaje na niego reagować. Dlatego też, fale emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX M8S nie są dla nas słyszalne w przeciwieństwie do fal emitowanych przez szczoteczki soniczne.

Zastosowana w naszej szczoteczce częstotliwość fal ultradźwiękowych jest całkowicie bezpieczna i została dopuszczona do użytku „domowego” przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków już ponad 20 lat temu. O jej bezpieczeństwie najlepiej świadczy fakt, że lekarze od wielu lat używają tej lub podobnych częstotliwości fal dźwiękowych do leczenia uszkodzonych i złamanych kości oraz ran skóry. Właśnie ze względu na te typowo medyczne zastosowania częstotliwość 1,6 MHz potocznie nazywana jest częstotliwością „terapeutyczną”. W przypadku szczoteczek do zębów najważniejszy jest jednak fakt, że fale o tej częstotliwości mają również działanie antybakteryjne.

Ultradźwięki to nowa broń w walce z płytką nazębną. Przeprowadzone badanie* wykazało, że łańcuchy bak­terii po wystawieniu na dzia­łanie fal ultradźwiękowych (1,6 MHz) zostały rozerwa­ne, a ich ściany komórkowe naruszone, czyniąc je nie­szkodliwymi.

                                                                                                                    

Efekt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki zastoso­waniu specjalnego kryształu umieszczonego w główce szczoteczki MEGASONEX M8S, który wprawiony w ruch wy­twarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz. Częstotliwość ta odpowiada aż 96 milionom pulsacji na minutę i jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek elektrycznych. Szczotki „so­niczne” wprawiają główkę szczotki w ruch od 15 000 do 40 000 ruchów na minutę, co odpowiada 333 Hz. Częstotliwość ta jest więc blisko 4 800 razy niższa od tej, wykorzystywanej w szczoteczce MEGASONEX M8S.

Jak pokazują wyniki badań, częstotliwość „terapeutyczna” fal dźwiękowych eliminuje znajdujące się w jamie ustnej złe bakterie nie tylko poprzez rozrywanie istniejących pomiędzy nimi połączeń, ale także poprzez niszczenie powierzchni ich komórek. Efekt ten osiągany jest już w momencie, gdy zęby znajdują się w odległości 5 mm od powierzchni włosia szczoteczki.

 

Za pomocą szczoteczki MEGASONEX nie ma więc konieczności mechanicznego czyszczenia zębów – wystarczy delikatnie dotykać główką szczoteczki do powierzchni zębów, przesuwając ją tylko po kolejnych zębach.

*Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Medycyny i Stomatologii w Tokyo. Bakte­rie streptococcus, typowe bakterie odpowiedzialne za tworzenie się u ludzi płytki na­zębnej, zostały wystawione na działanie fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6 MHz (96 000 000 pulsacji na minutę). W wyniku tego działania łańcuchy bakterii zostały roze­rwane, czyniąc je w efekcie nieszkodliwymi. Badanie zostało przeprowadzone na orygi­nalnej wersji szczoteczki UltimaTM, która nie wytwarzała podczas badania żadnych do­datkowych ruchów sonicznych. Badanie zostało opublikowane w magazynie „Japanese Journal of Conservative Dentistry”, Vol. 42, No. 2, 1999. Korelacja pomiędzy rezultatami osiągniętymi za pomocą szczoteczki UltimaTM a szczoteczką MEGASONEX nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona.

 

MEGASONEX, to tak naprawdę trzy szczoteczki w jednej

 • Szczoteczka ultradźwiękowa – emitująca fale ultradźwiękoweo częstotliwości terapeutycznej 1,6 MHz (co odpowiada 1 600 000 Hz)
 • Szczoteczka soniczna – wytwarzająca od 9 000 do 18 000 drgań na minutę
 • Szczoteczka manualna – o bardzo miękkim włosiu, wzbogacona dodatkowo o działanie fal ultradźwiękowych


MEGASONEX M8S to obecnie jedyne dostępne urządzenie do usuwania płytki nazębnej, łączące działanie fal ultradźwiękowych z ruchami „sonicznymi” szczoteczki, powszechnie stosowanymi w konwencjonalnych szczoteczkach elektrycznych.

 

Włosie szczoteczki MEGASONEX

 

 

Zalety szczoteczki MEGASONEX M8S

1. Delikatne czyszczenie

Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej szczo­teczka MEGASONEX nie wymaga tak agresywnego szczotkowania zębów jak w przypadku szczoteczek sonicznych i elektrycznych. Unikamy więc ścierania szkliwa oraz podrażnień dziąseł, które mogą pojawić się przy korzystaniu z manualnych i elektrycznych szczoteczek do zębów.

2. Dokładne czyszczenie

Fale ultradźwiękowe emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX wychodzą do 5 mm ponad linię włosia szczoteczki. Dzięki temu masz możliwość czyszczenia miejsc, do których nie jesteś w stanie dotrzeć zwykłą szczoteczką. MEGASONEX pozwala na dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych obszarów jamy ustnej. Emitowane przez szczoteczkę ultradźwięki docierają zarówno w przestrzenie międzyzębowe, jak i do 5 mm poniżej linii dziąsła. 

3. Właściwości terapeutyczne

Szczoteczka MEGASONEX emituje podczas szczot­kowania fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz, które dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i biostymulującym, są określane mianem „terapeutycznych”.Szczoteczka dodatkowo, poprzez delikatny masaż dziąseł,  poprawia krwioobieg w tkankach miękkich jamy ustnej.

4. Świeżość i czystość

Codzienne mycie zębów szczoteczką MEGASONEX sprawia, że Twoje zęby są świeże i czyste.

5. Szczególnie polecana

Szczoteczka MEGASONEX, ze względu na właściwo­ści „terapeutyczne” fal ultradźwiękowych, jest szcze­gólnie polecana osobom:

 • mającym problemy z dziąsła­mi
 • noszącym aparaty ortodontyczne
 • posiadającym uzupełnienia protetyczne
 • oraz osobom z implantami zębowymi

Tryby pracy szczoteczki MEGASONEX

W celu uniknięcia ścierania powierzchni szkliwa czy uszkodzeń dziąseł większość stomatologów zaleca swoim pacjentom stosowanie miękkich szczoteczek do zębów. Dzięki unikalnym rozwiązaniom szczoteczka MEGASONEX jest idealnym wyborem w przypadku pacjentów z wrażliwymi dziąsłami czy wymagającymi bardzo dokładnego czyszczenia. Szczoteczka MEGASONEX, w odróżnieniu od konkurencyjnych szczoteczek, może być naprawdę miękka i delikatna, ponieważ całą „brudną robotę” wykonują za nią emitowane fale ultradźwiękowe. Wibracje mechaniczne natomiast są co najmniej dwukrotnie mniej intensywne niż w przypadku konkurencyjnych produktów.

 

Szczoteczka MEGASONEX M8S posiada 3 tryby pracy:

1) normalny – 18 000 wibracji na minutę + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz

2) delikatny – 9 000 wibracji na minutę + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz

3) bez ruchu – brak wibracji (szczoteczka manualna) + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz

W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów producent zaleca stosowanie past dedykowanych do szczoteczek ultradźwiękowych – np. pasta MEGASONEX.

 

W każdym zestawie szczoteczki MEGASONEX M8S znajduje się:

 • 1 szczoteczka MEGASONEX
 • 2 końcówki wymienne (miękka i twarda)
 • końcówka do czyszczenia języka
 • ładowarka USB
 • etui podróżne
 • instrukcja w dwóch językach – polskim i angielskim
 • Gwarancja 3 lata

 

Różnice pomiędzy szczoteczką MEGASONEX M8 a MEGASONEX M8S

Szczoteczka ultradźwiękowa Megasonex M8S została wyposażona w dodatkową końcówkę do czyszczenia języka, w zestawie znalazła się też tubka specjalnej pasty Megasonex o pojemności 5ml. Szczoteczka posiada o wiele bardziej wytrzymałą baterię - model M8S pozwala na 40 cykli po 3 minuty szczotkowania, model M8 umożliwia 28 cykli szczotkowania po 3 minuty. Nowością w zestawie M8S jest też ładowarka z kablem USB, która umożliwia ładowanie urządzenia z innych niż gniazdo elektryczne źródeł energii.  Gwarancja szczoteczki została wydłużona i trwa 3 lata. 

 

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl