SKINNEXT - LCTD-02 WSKAŹNIK SKÓRNEJ REAKCJI ALERGICZNEJ

Skinnext LCTD-02.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1,70 zł 1.70
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.75
Kod produktu: 3925

Opis

SKINNEXT - LCTD-02 WSKAŹNIK SKÓRNEJ REAKCJI ALERGICZNEJ

 

Instrument SkinNext® jest nieinwazyjnym, termograficznym, ciekłokrystalicznym wskaźnikiem skórnej reakcji alergicznej do testów alergicznych in vivo. Wskaźnik ma zastosowanie do obrazowania medycznego w alergologii, służy do zobiektywizowanej oceny wyników skórnych testów alergicznych płatkowych LCTD-02 metodą termowizji kontaktowej. Termograficzny ciekłokrystaliczny wskaźnik skórnej reakcji alergicznej SkinNext® LCTD-02 dedykowany jest do obrazowania i oceny w podczerwieni wyników skórnych testów alergicznych typu płatkowego. Jest on kompatybilny ze wszystkimi rodzajami gotowych zestawów do testów płatkowych (komór, w tym komór z załadowanymi haptenami, w tym np. komór Finn Chambers® AQUA Patch Test, IQ Ultra™ IQ-U, IQ Ultimate™ IQ-UL, allergEAZE® Skin Allergy Patch Test Chamber i in.). W przypadku, kiedy lekarz samodzielnie wykonuje testy płatkowe, muszą one być umiejscowione we właściwych anatomicznie miejscach i w odległościach umożliwiających objęcie oceną miejsc testowych.

Przygotowanie do badania:

W celu odczytu wyników skórnych testów płatkowych metodą termograficzną z użyciem wskaźnika SkinNext® LCTD-02 należy najpierw odkleić plastry z haptenami z pleców pacjenta (widoczne na skórze odciski komór świadczą o dobrej okluzji i są prawidłowe). Odczyt nie może być wykonany na skórze z przyklejonymi plastrami. Nie należy przed badaniem myć wodą lub innymi płynami, ani też nie należy smarować miejsc w których nałożono testy żadnymi kremami lub maściami. Skóra w miejscu badania powinna być sucha.

Następnie należy odczekać ok. 15 min. w celu wyrównania temperatury skóry pacjenta w miejscach badania. W tym samym czasie należy wyjąć termograficzny ciekłokrystaliczny wskaźnik SkinNext® LCTD-02 z ochronnego opakowania kartonowego w miejscu, gdzie będzie wykonywane badanie, aby wskaźnik osiągnął temperaturę roboczą 20-25oC.

Wykonanie badania:

W celu dokonania odczytu wyniku alergicznego testu płatkowego za pomocą termograficznego wskaźnika skórnej reakcji alergicznej SkinNext® LCTD-02, należy najpierw upewnić się, że poprawnie zostało zapisane umiejscowienie wszystkich haptentów testowych, następnie wskaźnik SkinNext® należy stroną błyszczącą skierowaną do góry przyłożyć do badanego miejsca, w którym wykonano test alergiczny na ok. 15 sekund, obserwując czy na czarnej powierzchni termograficznej folii ciekłokrystalicznej pojawił się kolorowy obraz skórnego odczynu alergicznego. Wskaźnik należy przytrzymać na brzegu palcami, aby dobrze przylegał do badanego miejsca (należy zwrócić uwagę, aby palce nie zachodziły na miejsce w którym dokonujemy odczytu, aby nie zasłaniały odczytu).

Po upływie ok. 15 sekund, należy zapisać wynik badania, w formie (-) (brak odczynu alergicznego = brak zamiany koloru folii, która pozostała czarna) lub (+) (obecność odczynu alergicznego = pojawienie się koloru na czarnej powierzchni termograficznej folii ciekłokrystalicznej w miejscu wykonania testu). Wyrób medyczny SkinNext® działa jako wskaźnik (+/-) obecności hipertermicznego odczynu alergicznego, który powstaje w przypadku dodatniego wyniku testu skórnego na zaaplikowany czynnik uczulający i który to odczyn może mieć różny wymiar termiczny.

Skinnext LCTD-02 jest produktem jednorazowym. Jednorazowe użycie podyktowane jest tym, że chociaż wyrób medyczny SkinNext® kontaktuje się z nieuszkodzoną skórą pacjenta, przez bardzo krótki czas poniżej 1 min, nie można z całą pewnością wykluczyć, że w trakcie badania może dojść do jego zanieczyszczenia biologicznego, w tym zanieczyszczenia czynnikami zakaźnymi, w tym np. koronawirusem SARS-COV2, który przy powtórnym użyciu mógłby być przeniesiony na inną osobę.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl