Dezynfekcja powierzchni Schulke Mikrozid liquid 1L

Dostępność: brak towaru
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: schulke
Kod produktu: HM233

Opis

Zalety preparatu
preparat o doskonałej skuteczności, nie zawiera aldehydów skuteczność w bardzo krótkim czasie dobra tolerancja materiałowa, np. możliwość bezpiecznego stosowania do dezynfekcji umeblowania gabinetów medycznych preparat szybkoschnący, nie pozostawia zacieków pozostawia przyjemny zapach.

Typ preparatu
Preparat jest środkiem sporządzonym na bazie alkoholi, pozwalającym na szybką dezynfekcję produktów i wyposażenia medycznego.


Zastosowanie
Szybka dezynfekcja alkoholowa wyrobów i wyposażenia medycznego o podwyższonym ryzyku zakażenia i wymaganym jak najkrótszym czasie oddziaływania preparatu dezynfekcyjnego. Stosowany np. do dezynfekcji: zestawów zabiegowych wraz z sąsiadującymi z nimi powierzchniami, leżanek przeznaczonych do badania pacjentów, stołów operacyjnych wraz z sąsiadującymi z nimi powierzchniami roboczymi, powierzchni przyrządów medycznych oraz powierzchni w pionie żywieniowym.


Dane dotyczące produktu
100 g preparatu mikrozid® AF liquid zawiera: 25 g etanolu (94%), 35 g propan-1-ol. Pozostałe składniki: amfoteryczne związki powierzchniowo czynne (środki zwilżające).

Skuteczność mikrobiologiczna
Preparat mikrozid® AF liquid jest skuteczny przeciwko: bakteriom (w tym Tbc i MRSA), grzybom, wirusom (w tym HBV, HCV, HIV, Adeno, Rota, Noro, Papova SV 40, Polio, Vaccinia).

 

 

Metody stosowania / Wskazówki
mikrozid® AF liquid dostarczany jest w postaci gotowej do użycia. Preparat należy nanieść w postaci nierozcieńczonej na przedmioty i powierzchnie, aż do ich całkowitego zwilżenia. Po upływie krótkiego czasu poddana dezynfekcji powierzchnia wysycha. W razie potrzeby nadmiar preparatu usunąć za pomocą suchej (nie barwionej) chusteczki jednorazowego użytku. Oprócz opakowań o zawartości 1 L i 10 L mikrozid® AF liquid dostępny jest również w poręcznej butelce z atomizerem o pojemności 250 ml.

 

Tworzywa sztuczne szczególnie nieodporne na działanie alkoholi, jak np. poliakryl (szkło akrylowe) nie powinny być dezynfekowane za pomocą preparatu mikrozid® AF liquid. Nie spożywać preparatu. Nie dopuszczać do kontaktu z oczami. Przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci. W przypadku preparatu mikrozid® AF liquid należy przestrzegać przepisów stowarzyszeń zawodowych, ubezpieczeń od wypadków w sprawie zagrożenia pożarem i wybuchem wskutek używania środków dezynfekcyjnych na bazie alkoholi: 25 % wagowych etanolu (94%), 35 % wagowych 1-propanolu, temperatura zapłonu 27°C wg DIN 51755. Preparat stosować w ilości najwyżej 50 ml/m2. Nie rozpylać na otwarty płomień.


Tolerancja / toksykologia
Nie należy spodziewać się możliwości przyjęcia zbyt dużych, toksycznych ilości preparatu przez wdychanie; jeżeli natomiast preparat dostanie się bezpośrednio do oczu, wywołuje wyraźne podrażnienie. Oczy należy w takim przypadku natychmiast przemyć obficie wodą. Bardzo rzadko występuje zjawisko dermatologicznych reakcji alergicznych.


Informacja dotycząca ochrony środowiska
Firma Schülke & Mayr dysponuje opatrzonym certyfikatem systemem zarządzania procesami ochrony środowiska w myśl rozporządzenia w sprawie audytów w zakresie ekologii (nr rej. DE-S-150 00003).

 

Informacja dotycząca opakowań
Pojemniki wykonane są z polietylenu (HDPE) i są odpowiednio oznakowane. Zakrętki wykonane są z PP (butelki 1 L) wzgl. z HDPE (kanistry). Etykiety wykonano z PE. Opakowania S&M nie zawierają PCV i nadają się do przetwarzania / odzyskiwania. Opakowania oznakowane są symbolem akcji ekologicznej „Zielony punkt”.


Podatność na rozkład biologiczny
Środki dezynfekcyjne w rozprysku, o ile są prawidłowo stosowane, nie dostają się do kanalizacji. Jeżeli przez przypadek miałoby to miejsce w odniesieniu do preparatu mikrozid® AF liquid, to preparat ten w niewielkich rozcieńczeniach nie zakłóca w żaden sposób prawidłowego funkcjonowania biologicznych oczyszczalni ścieków i podlega łatwemu rozkładowi biologicznemu.


Opinie rzeczoznawców / Ekspertyzy
Na życzenie Państwa dostarczymy raporty potwierdzające skuteczność mikrobiologiczną preparatu oraz opinie dotyczące tolerancji materiałowej preparatu.


Trwałość koncentratu
Okres gwarancji / termin ważności: 5 lat.


Certyfikat
0297


Wytwórca
Schülke & Mayr GmbH,
Robert Koch Strasse 2, 22840 Norderstedt, Niemcy

 

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym

użyciem należy przeczytać etykietę i informację dotyczącą produktu.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl