Dofinansowanie do zakupu wózka elektrycznego
Dofinansowanie do zakupu wózka elektrycznego

 

Miło nam poinformować, że po pięciu latach przerwy PFRON wraca z dofinansowaniami do zakupów wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

Nawet
do 10 tys. złotych dofinansowania na zakup wózka mogą otrzymać osoby z dysfunkcją narządu ruchu. Ze środków programu mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Warunkiem uzyskania dofinansowania przez dzieci do 16 roku życia jest orzeczenie o niepełnosprawności. W przypadku osób dorosłych orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Osoby ubiegające się o dofinansowanie nie mogą przekroczyć wieku 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety). O przyznanie dofinansowania mogą ubiegać się również osoby w wieku emerytalnym, ale muszą być aktywne zawodowo, np. prowadzące własną działalność gospodarczą lub też pracujące na jedną z umów o pracę.
Maksymalna kwota dofinansowania to 10 tyś. złotych przy minimalnym wkładzie własnym 10% ceny brutto wózka.

Kiedy złożyć wniosek o dopłatę?

Termin składania wniosków rozpoczął się 1 sierpnia i trwa tylko do 31 sierpnia 2019 roku, czyli końca tego miesiąca. Istnieje możliwość przedłużenia terminu do końca września poprzez poinformowanie MOPR lub PCPR w trakcie składania wniosku.
W ramach programu istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do zakupu skutera elektrycznego. Maksymalna kwota takiego dofinansowania to 5000 zł przy minimalnym wkładzie własnym 35% ceny brutto skutera.


Więcej na temat dofinansowania możecie Państwo przeczytać tutaj.

 Sprawdź nasze wózki inwalidzkie:


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl