Przenośny monitor EKG, warto ?
Przenośny monitor EKG, warto ?

Czym jest badanie EKG, jak się je przeprowadza ?

 

Elektrokardiografia, w skrócie EKG jest bezbolesnym i nieinwazyjnym pomiarem akcji serca. Badanie przeprowadzane jest za pomocą aparatu podłączonego do elektrod, które umieszczane są na klatce piersiowej i kończynach badanego. Elektrody rejestrują pracę mięśnia sercowego z powierzchni klatki piersiowej za pomocą różnicy napięć, które występują pomiędzy nimi w momencie pełnego cyklu pracy serca, dając pełny obraz pracy serca. Badania EKG są bardzo ważne, pomagają wykryć problemy z sercem. Powinny być regularnie wykonywane u osób ze stwierdzonymi wadami, chorobami serca oraz osób w trakcie leczenia lub rehabilitacji lecz także osób starszych i narażonych na stres.

 

Monitor EKG w kieszeni, czy jest to możliwe ?

Co raz więcej ciśnieniomierzy posiada funkcję badania EKG. Są to urządzenia składające się z zwykle z dwóch lub trzech elementów, jeden należy przyłożyć do klatki piersiowej, drugi powinien pozostać w dłoni na czas badania. Rozwiązanie jest wygodne i pozwala zapisać wynik w wersji cyfrowej, ponieważ większość tego typu urządzeń posiada moduł bluetooth, umożliwiający połączenie z komputerem lub urządzeniem mobilnym. Zaletą takich aparatów jest wygoda i oszczędność czasu. Ich wadą jest rozmiar - często są większe od pozostałych, obecnych na rynku ciśnieniomierzy, co utrudnia dokonanie pomiaru po za domem.

Wyjątkowym, nowatorskim rozwiązaniem jest Kardia. Bardzo proste w obsłudze, niewielkie urządzenie, które odczytuje fale EKG z palców. Urządzenie pozwala wcześnie wykryć nieprawidłowości i zaburzenia pracy serca jak np. arytmię oraz migotanie przedsionków, które jest najczęstszą przyczyną występowania niedokrwiennego udaru mózgu. Dzięki przystępnej aplikacji już po 30 sekundach udostępnia pełne i wiarygodne informacje dotyczące aktywności serca. AliveCor działa z aplikacją KardiaMobile, którą można pobrać z Google Play lub App Store. Aplikacja pozwala na wyświetlanie wyników badania na ekranie smartfona, ale też prowadzenie dziennika badań i tworzenie notatek głosowych, które dają pełny obraz stanu zdrowia i samopoczucia w momencie badania. Wyniki badań zapisywane są w smartfonie, można je łatwo przedstawić lekarzowi lub też wysłać za pośrednictwem internetu.

 

Czy warto dokonywać domowych pomiarów EKG ?

Zdecydowanie tak, urządzenie przeszło wiele testów. Jest polecane przez lekarzy.  Kardia wykazuje bardzo wysoki stopień dokładności także w badaniach porównywanych ze skomplikowanym 12to kanałowym aparatem EKG. Urządzenie AliveCore pokazuje wynik z dokładnością 97% gdzie zaawansowana aparatura EKG będąca punktem odniesienia, dała wynik z dokładnością na poziomie 98,5%. Warto zwrócić uwagę na fakt, że za pomocą Kardii badanie może zostać wykonane natychmiast, w dowolnym miejscu bez umawiania wizyty i oczekiwania w kolejce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl