Kolagen naturalny
Kolagen naturalny

 

 

Starzenie się organizmu to naturalny i nieunikniony proces. Każdy z nas stara się jak najdłużej oprzeć się biegnącemu czasowi i zachować młodość oraz zdrowie. Niestety z wiekiem pogarsza się kondycja naszej skóry, a czynniki zewnętrzne takie jak: promieniowanie słoneczne, wolne rodniki, toksyny ale również szybki tryb życia, niewłaściwe odżywianie, brak ruchu nasilają ten proces. Pod wpływem czasu w organizmie spada poziom witamin i minerałów wspomagających naturalną odnowę włókien kolagenowych.

Rezultatem tych procesów jest utrata jędrności i elastyczności skóry, a także jej wysuszenie i zmiana kolorytu. Pojawiają się zmarszczki, głębokie bruzdy na czole jak i cellulit.

Kolagen znajduje się w tkance łącznej. Włókna kolagenowe są fundamentalnym budulcem skóry, ścięgien, kości i stawów. Charakteryzuje je niezwykła rozciągliwość i wytrzymałość na urazy mechaniczne. Tworzą on również swoiste rusztowanie które stanowi ochronę narządów wewnętrznych (nerki, wątroba, żołądek) oraz przytrzymuje je we właściwym położeniu. Kolagen dba o odpowiednie nawilżenie skóry, dzięki niemu odnawiane są komórki skóry. Skutkiem utraty kolagenu są zmarszczki, skóra traci swoją elastyczność, a stawy i nadgarstki odmawiają posłuszeństwa.
Nasz organizm sam wytwarza włókna kolagenowe, u młodych i zdrowych organizmów kolagen jest regularnie wymieniany i odbudowywany. Jednak z upływem czasu, organizm stopniowo traci zdolność jego odtwarzania. Z wiekiem, począwszy od mniej więcej 25 - 30 roku życia, jego produkcja maleje prowadząc do niedoborów. Ubytek kolagenu najszybciej zauważamy na skórze. Zaburzenia odnowy kolagenu, w układzie odpornościowym stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia, ponieważ kolagen pełni również ważną funkcję obroną - ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii chorobotwórczych, toksyn środowiskowych.

 

Jak opóźnić starzenie się skóry?

 

Wyniki badań dowodzą że, poprzez regularne uzupełnianie kolagenu w organiźmie można skutecznie przeciwdziałać lub opóźniać pojawienie się wymienionych objawów. Kolagen można spotkać w różnych produktach spożywczych. m.in. w galaretkach. Niestety nasza codzienna dieta nie pozwala na całkowite uzupełnienie jego niedoborów, ponieważ w pożywieniu jest go bardzo niewiele, a do tego jest ciężko przyswajalny. O wiele lepsze i szybsze efekty uzupełniania braków kolagenu, uzyskuje się poprzez stosowanie dostępnych na rynku suplementów bogatych w wysoko skoncentrowany i łatwo przyswajalny kolagen w postaci płynnej w kosmetykach lub w tabletkach jako suplement diety jak np. Colvita zawiera naturalny kolagen występujący w rybach łososiowatych i jest w 100 procentach wchłaniany przez organizm.
Jako półprodukt lub dodatek do kosmetyków stosowany jest powszechnie tzw. kolagen morski lub kolagen rybi, który także pozyskiwany jest ze skór ryb, jednak nie posiada on struktury potrójnej helisy, jest nierozpuszczalny w wodzie, nieaktywny biologicznie oraz wielkocząsteczkowy. Można go znaleźć w większości kosmetyków deklarujących dodatek kolagenu.
Produkty dostępne na rynku różnią się między sobą pod względem jakości. Te o najcenniejszych walorach kosmetycznych zawierają dużą liczbę jednostek hydroksyproliny na milimetr sześcienny, są stabilne termicznie, bezzapachowe i bezbarwne. Pojawiające się kolageny często określane są jako tzw transdermalne, czyli z założenia mające przenikać przez warstwy naskórka do skóry właściwej.

Zaliczają się do nich produkty firmy Colway które wiodą prym na rynku kosmetyków kolagenowych. Firma ta posiada kilka linii kosmetyków linię Anti-Age, Hydro, Natural, Baby Care, Suplementy, Home Care (dla domu). Oferta ta bogata jest w produkty do pielęgnacji skóry twarzy jak i całego ciała a także włosów.

Kolagen Naturalny Platinum zalecany jest przede wszystkim do pielęgnacji twarzy, okolic oczu i dekoltu.

Kolagen Naturalny Graphite to kosmetyk w formie żelu przeznaczony do pielęgnacji włosów, dłoni i paznokci, stóp, do kąpieli a także do kuracji bolących stawów. Polecany jest również do leczniczych, rewitalizujących i energetyzujących masaży.

Kolagen Silver występuje w postaci jasno szarego żelu i przeznaczony jest do zabiegów pielęgnacyjnych całego ciała. Pomaga nie tylko na widocznie problemy ze skóra ale dzięki transdermalności działa dogłębnie zwiększając przenikalność wody do skóry, regulując nadmierną potliwość, rekonstruując skórę po schudnięciu, wspomagając leczenie odleżyn, odparzenia pod biustem, pod pachami, między nogami. Polecany jest również do walki z łuszczycą.

Kosmetyki kolagenowe mogą poprawić nasz wygląd jak i jakość życia. Jeżeli posiadamy jakiekolwiek problemy skórne albo po prostu chcemy zadbać o siebie warto aby na półce łazienkowej stanęły kosmetyki zawierające kolagen.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl