Witamina C - Nawet nie wiesz jak wiele jej zawdzięczasz.
Witamina C - Nawet nie wiesz jak wiele jej zawdzięczasz.

Witamina C - Nawet nie wiesz jak wiele jej zawdzięczasz...

 

Witamina C - kwas askorbinowy jest niezbędnym elementem prawidłowego funkcjonowania organizmu. Posiada wiele cennych właściwości, m.in. ma wpływ na syntezę kolagenu - przyspiesza proces gojenia ran czy kondycję naczyń krwionośnych.

Przede wszystkim wykazuje działanie antyoksydacyjne, gdyż uczestniczy w neutralizowaniu reaktywnych form tlenu i azotu. Zapobiega tym samym uszkodzeniom komórek i chroni ich makrocząsteczki przed powstawaniem uszkodzeń oksydacyjnych, a także uczestniczy w naprawie DNA. A poza tym podnosi odporność organizmu, szczególnie w okresie przeciążenia fizycznego, może skrócić czas trwania infekcji, aktywizuje system immunologiczny organizmu,zapewnia sprawne funkcjonowanie układu krwionośnego, odpowiada za produkcję cholesterolu w wątrobie i przetwarzanie go w kwasy żółciowe, obniża poziom "złego" cholesterolu w organizmie, podnosząc tym samym poziom "dobrego", ochrania organizm przed miażdżycą, obniża ciśnienie tętnicze krwi, rozszerza naczynia krwionośne, ułatwiając przepływ krwi, chroni organizm przed zmianami nowotworowymi (usuwanie wolnych rodników) reguluje działanie układu nerwowego - uczestniczy w produkcji hormonu stresu, wytwarzanego w nadnerczach, pomaga w koncentracji, reguluje poziom glukozy we krwi.

 

 


Witamina C znalazła zastosowanie także w kosmetyce, ponieważ, jako silny przeciwutleniacz, zwalcza wolne rodniki które odpowiadają za proces starzenia się skóry i zwiększa przyswajalność żelaza. Pobudza syntezę kolagenu i elastyny, na naskórek działa lekko złuszczająco, a na piegi i przebarwienia – rozjaśniająco (oczywiście działanie to uzależnione jest od stężenia witaminy C)

 

Niedobór witaminy C - jakie mogą być objawy? 

Niedobór witaminy C w organizmie może przyczynić się do osłabienia naczyń włosowatych, a także doprowadzić do rozwoju niedokrwistości. Może dojść do rozwoju szkorbutu, chorób wywołanych oksydacyjnymi uszkodzeniami wolnych rodników, astmy, zmian w kościach i chrząstkach. W związku z tym objawami niedoboru witaminy C będą: osłabienie, szybkie męczenie się, brak apetytu, skłonności do występowania siniaków, rozpulchnione i krwawiące dziąsła, trudności w gojeniu się ran, bóle mięśni i stawów.

 

Najczęściej niedobór witaminy C występuje u osób odchudzających się, stosujących diety zalecane w chorobach żołądkowo - jelitowych. Zapotrzebowanie na witaminę C wzrasta również przy ciężkim, długotrwałym wysiłku fizycznym, podczas wymiotów, zaburzeń czynności jelit i braku łaknienia. Osób starsze z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, palących papierosy, będących pod wpływem silnego stresu oraz u kobiet w ciąży i karmiących także narażone są na niedobór witaminy C.

 

 

 

Jak dostarczyć sobię witaminę C ?

 

Człowiek nie wytwarza witaminy C, w związku z tym musi ją dostarczać do organizmu wraz z pożywieniem lub w postaci suplementów. Według specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia, zapotrzebowanie na kwas askorbinowy wynosi średnio 40-50 mg dziennie u dzieci, 75 mg dziennie u kobiet i 90 mg dziennie u mężczyzn. Jednak niektórzy badacze polecają podawanie większych dawek - nawet 200 mg na dobę.

Na rynku jest wiele suplementów witaminy C. Dobrym wyborem będzie DuoLife Vita C

To jedyna w pełni naturalna, lewoskrętna witamina C, która dzięki swej wyjątkowej formie pozwala na zaspokojenie 100% zapotrzebowania na tę witaminę.

Tym samym pozwala na utrzymanie optymalnego stanu organizmu i wyraźne wzmocnienie układu immunologicznego. Produkt ten zawiera wyjątkowo wysoką zawartością czystej witaminy. W sugerowanej dziennej dawce jej poziom sięga ponad 700 mg, co jest niespotykanym dotąd wynikiem. Takie wyniki osiąga dzięki swojemu wyjątkowemu składowi: acerola która jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C, dzika Róża oraz jagody CamuCamu które są skarbnicą naturalnych witamin. Zawierają one minimum 2500mg naturalnej witaminy C w 100 gramach, co stanowi niemal 2% ich własnej masy. Synergiczne i innowacyjne połączenie biologiczne czynnych, naturalnych składników zawartych w Vita C, nie zawierających żadnych konserwantów oraz stabilizatorów smaku, gwarantuje najwyższą jakość produktu i zwiększoną przyswajalność.

W pełni naturalna witamina C to źródło zdrowia, energii i dobrego samopoczucia.

 

kliknij--->DuoLife Vita C<------kliknij

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl