Depilatory IPL
Depilatory IPL

Depilatory IPL

Depilatory IPL

 

Ciepłe wiosenno-letnie dni coraz bliżej, a co za tym idzie będziemy ubierać się w bardziej skąpe stroje, a każda kobita chciałaby pokazać gładkie ciało bez zbędnego owłosienia. Do tej pory trwałe zabiegi laserowe eliminujące owłosienie dostępne były tylko w salonach kosmetycznych. I niestety zabieg ten nie należy do najtańszych zwłaszcza że trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Obecnie są już dostępne urządzenia do wykonywania tego typu zabiegów w domu. Depilacja laserowa jest coraz popularniejsza i kobiety marzą, by raz na zawsze pozbyć się uciążliwych włosków.

Funkcjonowanie Lasera jest oparte na zjawisku fototermolizy. Urządzenie emituje wiązkę światła, która przenika w głąb skóry, gdzie łączy się z melaniną czyli barwnikiem zawartym w dużej ilości w mieszkach włosowych i pod wpływem ciepła niszczy cebulki włosków, mieszki tracą swoje zdolności do wytwarzania włosów. Nawet jeżeli zabieg całkowicie mieszka nie uszkodzi, osłabi go na tyle, że odrastające włosy staną się dużo słabsze.

Zabiegi depilacji laserowej należy powtórzyć kilkakrotnie, by pozbyć się całego zbędnego owłosienia z wybranych partii skóry. Wspomniana wiązka światła działa powierzchniowo, jest bezpieczna dla człowieka.

Ile kosztuje depilator IPL?

Ceny depilatorów laserowych wahają się od kilkuset do nawet dwóch tysięcy złotych. Jest to uzależnione od kilku czynników, między innymi mocy urządzenia bardziej zaawansowane modele posiadają jej regulację, która przekłada się na liczbę usuwanych włosków. Ważną informacją jest ilość emitowanych impulsów im większa, tym dłużej można użytkować dane urządzenie i oczywiście wielkość obszaru roboczego – przeważnie będzie to koło trzech centymetrów lub większy. Im powierzchnia działania jest obszerniejsza, tym lepiej.

Jednym z tańszych urządzeń będzie Homedics Duo Depilator IPL/ATF a spełnia wymagane kryteria posiada pięcio-stopniową regulację mocy i dość duży obszar roboczy ponad trzy centymetry kwadratowe. Godnym polecenia urządzeniem będzie również Depilator SatinSkin Pro Beurer IPL 7000 który posiada dwufunkcyjny czujnik typu skóry i kontaktu ze skórąoraz trzy stopniową regulację mocy.
Dla pań, które mogą sobie pozwolić na najbogatszą opcję, doskonałym, posiadającym absolutnie wszystkie dostępne funkcje depilatorem laserowym będzie Depilator Philips Lumea SC2008/11. Posiada wymienne nakładki do depilacji twarzy, małych miejsc oraz większych obszarów np. nogi lub u mężczyzn klatka piersiowa. Wyposażony jest również w ważną funkcję dostosowania lasera do typu skóry.

Niewątpliwą zaletą depilatorów laserowych jest to, iż umożliwiają one skuteczną trwałą depilację. Ich skuteczność jest identyczna jak urządzeń stosowany w salonach kosmetycznych zależy głównie od barwy naszych włosów oraz od naszej karnacji. Im ciemniejsze włosy i im jaśniejsza skóra tym większą skuteczność osiągają urządzenia tego typu. Takim urządzeniem możemy wydepilować całe ciało, depilacja laserem wymaga co najmniej kilku powtórzeń a posiadając depilator w domu nie generuje się dodatkowych kosztów. Koszt depilacji laserem w gabinecie jest nieporównywalnie wyższy.

Należy jednak pamiętać, że istnieją odpowiednie wskazania jak i przeciwwskazania do depilacji laserowej, jak przy każdym zabiegu kosmetycznym działającym na zasadzie ingerencji w skórę. Depilacja laserowa, mimo iż jest bezbolesna i należy do zabiegów nieinwazyjnych, również posiada szereg przeciwwskazań należą do nich bielactwo, wszelakie blizny, cukrzyca, łuszczyca, nadciśnienie, ciąża.

Tak więc jeśli rozważasz metodę laserowej depilacji ciała, polecaną jako najskuteczniejszy i najpewniejszy sposób pozbycia się niechcianych włosków na stałe, upewnij się, że nadajesz się do tego typu zabiegu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl