Jaki laktator kupić?
Jaki laktator kupić?

Laktator to rzecz, która bardzo często znajduje się na liście zakupów przyszłej mamy. Jest to produkt, który skutecznie wspomaga i reguluje laktację. Rynek bogaty jest w różnego rodzaju laktatory od ręcznych po elektryczne i z pośród tej oferty trzeba wybrać odpowiedni dla siebie. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie czy laktator będzie im potrzebny i czy warto w niego inwestować? Kiedy zdecydować się na zakup laktatora przed czy po porodzie ? I najważniejsze czy ręczny czy elektryczny?

Jeżeli zamierzamy szybko wrócić do pracy a chcemy żeby nasz maluszek jak najdłużej korzystał z dobrodziejstw jakie dała natura czyli z mleka swojej mamy to warto wcześniej jeszcze przed porodem przynajmniej zastanowić się, poczytać opinie i wybrać dla siebie odpowiedni laktator aby później w pośpiechu gdy już będzie potrzebny nie kupować obojętnie jakiego bo na pewno przepłacimy i może się zdążyć że nie będzie dopasowany do naszych potrzeb.

A jak już zdecydujemy się na kupno takiego sprzętu to pozostaje decyzja czy wybrać ręczny czy elektryczny.


Laktator ręczny - dla kogo?

Laktator ręczny sprawdzi się u mam które będą ściągały pokarm okazjonalnie lub na początku karmienia piersią podczas tzw nawału mlecznego by odciągnąć nadmiar pokarmu. Zaletą takiego laktatora jest jego niewielki rozmiar więc możemy go wszędzie ze sobą zabrać, łatwość obsługi - wystarczy siła naszych mięśni, prosta budowa - wszelkie elementy urządzenia można łatwo umyć i zdezynfekować a główną zaletą jest ich niska cena w porównaniu z elektrycznymi. Na rynku jest wiele firm oferujących sprzęt w różnej cenie i jakości. W opinii mam prym wiodą firmy AVENT i MEDELA. AVENT oferuje laktator ręczny z serii natural z miękką nakładką masującą i stymulującą wypływ pokarmu co pozwala na możliwie bezbolesne i komfortowe odciąganie mleka. Można do niego dokupić bardzo przydatne pojemniki do przechowywania pokarmu i torebki w których możemy mrozić nadmiar mleka.

Kiedy warto kupić laktator elektyczny?

Natomiast laktator elektryczny poleca się mamom które wracają do pracy i dziecko często będzie pod opieką innych osób, a chcą zapewnić dziecku jak najdłużej własny pokarm. Będzie również bardzo pomocny panią które nie mogą karmić piersią z różnych powodów np gdy dziecko ma problem z ssaniem piersi.

Mamą które cenią swój czas polecam laktatory Medela Freestyle i Swing Maxi są to podwójne laktatory które pozwalają odciągać pokarm z obu piersi jednocześnie. Takie laktatory na pewno zdadzą egzamin u mam bliźniaków. Co przydatne posiadają zasilanie sieciowe ale również można korzystać z akumlatora, niektóre mogą być również zasilane na baterie AA. Aby ułatwić korzystanie z tego urządzenia, producenci dołączają do laktatorów przydatne akcesoria. Są to zwykle butelki i smoczki, stojak, torba na laktator oraz wkładki ochronne na piersi, które zapobiegają zaplamieniu ubrań mlekiem.

Decydując się na zakup laktatora, warto zastanowić się, jak często trzeba będzie korzystać z tego sprzętu. To powinno być najważniejsze kryterium wyboru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl