Jonizatory Wody
Jonizatory Wody

 

Od kilku lat panuje moda na zdrowy styl życia. Co właściwie oznacza ten zdrowy styl życia, moim zdaniem są to zachowania i nawyki które korzystnie wpływają na nasz organizm a co za tym idzie na całe nasze życie. Dbając o to powinniśmy uprawić sport i oczywiście dbać aby nasza dieta była odpowiednio zbilansowana. Na pewno powinna się w niej znaleźć woda. Według badań naukowców zajmujących się tym zagadnieniem powinniśmy pić jej minimum dwa litry dziennie.

Pomimo tak nagłośnionego tematu przez media Polacy wciąż piją jej za mało, większość z nas sięga po nią dopiero wtedy gdy odczuwa pragnienie co według naukowców jest już oznaką odwodnienia organizmu. Woda odgrywa olbrzymią rolę w funkcjonowaniu każdego organizmu. Jest ona głównym budulcem naszego ciała które w 70% składa się wody. Stan naszych stawów, naczyń krwionośnych, narządów wewnętrznych, a także nawilżenie, jędrność i ogólna kondycja skóry zależą od wody i jej jakości. Woda do picia dobrej jakości powinna być bogata w składniki odżywcze oraz oczyszczona z toksycznych substancji, pomaga utrzymać odpowiednie pH organizmu, czyli stosunek stężenia zasad i kwasów w naszym organizmie. Te funkcję spełnia właśnie woda alkaliczna, odkryta w latach 70.

Występując w przyrodzie pochodzi z topniejących lodowców. Większość z nas nie ma dostępu do takiej naturalnej wody , więc nauczono się ją uzyskiwać w inny sposób. Alkaliczną wodę jonizowaną wytwarza się w procesie elektrolizy. Podczas tego procesu powstają dwa rodzaje wody: woda alkaliczna zwana potocznie wodą żywą oraz woda kwasowa zwana wodą martwą. W tej pierwszej zawarte są jony sodu, potasu, wapnia i magnezu, natomiast w wodzie kwasowej jony chloru, siarki, fosforu i wodoru. By otrzymać wodę jonizowaną w warunkach domowych można skorzystać z urządzenia o nazwie jonizator wody. Jednym z bardziej popularnych jest jonizator wody aQuator Silver + jest to urządzenie naczyniowe które w osobnych komorach pozwala na przygotowanie jonizowanej wody alkalicznej lub kwaśnej, a dzięki srebrnej elektrodzie, która występuje w tym modelu możemy otrzymać wodę srebrną.Od tysiącleci znaną jako doskonały naturalny antybiotyk. Wraz z wodą kwaśną mają potwierdzone działanie grzybobójcze i bakteriobójcze.

Woda alkaliczna (pH 7-11) ma przyjemny i słodki smak. Idealna do codziennego picia. Szklanka wody jonizowanej zawiera więcej antyoksydantów niż świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy. Pijąc wodę alkaliczną usuwamy z organizmu toksyny, unieszkodliwiamy wolne rodniki, wspomaga się dostarczanie środków odżywczych.

 


Gotując na wodzie alkalicznej poprawia się wartości odżywcze, a także smak pokarmów i napojów takich, jak kawa i herbata oraz pokarmy i napoje kwasowe zmieniają się na bardziej alkaliczne. Natomiast woda kwaśna zawiera czynnik utleniający, który może usuwać elektrony z bakterii i zabijać je. Stosowanie tej wody pomaga we wszelkich problemach skórnych takich jak: trądzik, oparzenia, łupież, egzema, skaleczenia, opryszczka itp. Może służyć również do sterylizacji naczyń kuchennych, mycia jarzyn i owoców, mycia roślin.


Badania naukowe potwierdzają fakt, że picie wody alkalicznej jest jednym z najlepszych sposobów zarówno leczenia wielu chorób, jak i zapobiegania im. Woda jonizowana to sekret długowieczności i dobrego zdrowia – a zdrowie jest przecież najważniejszą wartością w ludzkim życiu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl