NIANIE ELEKTRONICZNE
NIANIE ELEKTRONICZNE

Pomocne urządzenie dla mamy,taty i wszystkich osób które opiekują się maluszkiem.Pomaga nam w ciągu całego dnia ale także w nocy, nadzorować sen i zachowanie naszego dziecka. Korzystanie z niani zapewnia nam swobodne zaplanowanie dnia. Podczas gdy nasza pociecha smacznie śpi my możemy w tym czasie odpocząć, zrelaksować się oglądając telewizję czytając książkę lub ewentualnie wykonać część obowiązków, które odkładamy zazwyczaj na później oraz przygotować posiłek czy zrobić pranie.

Cały czas mamy podsłuch na to co się dzieje w pokoju obok, gdzie śpi dziecko, nie musimy co chwila nerwowo robić wycieczek do pokoju dziecka aby sprawdzić czy wszystko jest ok. Dostępne są różne nianie elektroniczne, takie które wyposażone są również w kamerę. Kupując taką nianię warto by było zapytać sprzedawcę jakiej jakości i wielkość jest obraz. Ceny tych urządzeń kształtują się różnie,w zależności właśnie od dodatkowych funkcji i jakości.

Nianie elektroniczne - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Głównie na co powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności dokonując wyboru to jakość dźwięku, to bowiem jest dla nas najważniejsze aby docierały do nas czyste sygnały dźwiękowe bez zbędnych szmerów i zakłóceń.Urządzenia, które znajdują się w pobliżu mogą mieć wpływ na przekazywanie sygnału. Istotna jest ilość kanałów w urządzeniu. Im więcej kanałów tym więcej możliwości uzyskania czystego dźwięku.

Zasięg niani też jest istotny,żeby nas nie ograniczał do poruszania się tylko w obrębie pokoju dziecka, ale żebyśmy mogli na przykład wyjść na taras czy do ogrodu. Sprawdza się podczas wyjazdów na wakacje czy do znajomych. Dziecko spokojnie sobie śpi w innym pomieszczeniu a my możemy spędzać czas w gronie przyjaciół. Fajną opcją w nianiach jest kanał zwrotny czyli komunikacja dwukierunkowa.Gdy dziecko się obudzi i zacznie płakać a jesteśmy np. w ogrodzie, za nim dojdziemy do pokoju malucha możemy z nim nawiązać kontakt przez naszą stacje, mówiąc do dziecka, śpiewając piosenkę, żeby maluch nas słyszał i się nie niepokoił.

Jakie zasilanie niani elektronicznej?

Nianie mają różne formy zasilania,warto wybrać taką która ma dwie opcje na baterie, akumulatorki i na prąd.Jeżeli zdecydujemy się na zakup niani z jedną opcją zasilania na baterię,akumulatorki warto sprawdzić jaki jest czas pracy urządzenia, jak długo wytrzymują. Sprawdźmy również czy niania posiada wskaźnik poziomu naładowania i alarm utraty zasięgu. Producenci oferują nam urządzenia z wieloma funkcjami dodatkowymi typu termometr, wskaźnik wilgotności w pomieszczeniu, lampkę nocną czy wcześniej wspomniana już kamerę,melodyjki, projektor z obrazkami a także monitory oddechu dla bezpieczeństwa uniknięcia śmierci łóżeczkowej.

Natomiast trzeba się zastanowić czy te wszystkie "bajery" będą nam przydatne . Sama lampka jak najbardziej może okazać się przydatna, gdy dziecko przebudzi się w nocy, nie musimy włączać światła na cały pokój wystarczy nam lampka z niani o przytłumionym świetle, rzucająca półmrok na pomieszczenie.Metoda puszczania melodyjek czy wyświetlanie obrazków nie każde dziecko zainteresuje i taka form usypiania czy uspakajania może się nie sprawdzić.

Termometr ,który wskazuje temperaturę i wilgotność w pokoju dziecka owszem również będzie przydatny. My jako dorośli czasem odczuwamy inną temperaturę,w ciągu dnia gdy maluch śpi my wykorzystując cenny, wolny czas zazwyczaj zajmujemy się obowiązkami domowymi i jesteśmy w ciągłym ruchu więc może być nam cieplej. Wtedy mamy podgląd na termometrze i możemy dziecko przykryć kocem lub uchylić okno,odpowiednio dostosować otoczenie i warunki do snu.

Generalnie te urządzenia nie są aż tak bardzo drogie, coraz więcej osób decyduje się na zakup niani, bo dla każdego rodzica jest najważniejsze bezpieczeństwo dziecka, ale także trochę swobody dla rodzica.Pamiętajmy aby dokonywać zakupu produktu renomowanych firm,a na pewno będziemy zadowoleni i urządzenie spełni swoje funkcje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl