Dezynfekcja
Dezynfekcja

Na co dzień spotykamy się z przeróżnymi zarazkami i bakteriami, wszędzie gdzie jesteśmy one tez są.Oczywiście podstawowa higiena pozwala nam zminimalizować ryzyko zakażenia czy też nawet drobnej infekcji. Nie bez powodu przestrzega się ciągle o prawidłowym myciu rąk bądź dokładnym myciem produktów spożywczych przed spożyciem.To taka podstawowa czynność dnia codziennego, ale niestety dzieci ciągle trzeba upominać do póki nie wyrobią sobie tego nawyku, przychodząc z dworu czy szkoły. Jest to bardzo istotne aby przed każdym posiłkiem myć ręce, aby zarazków nie zjadać wraz z kanapką:) Niestety nie zawsze mamy dostęp do wody i mydła, więc polecam zakup środków do dezynfekcji rąk, dostępne są w poręcznych opakowaniach z dozownikiem, ewentualnie nawilżane chusteczki też sprawdzą się idealnie. Możemy wybrać sobie preparat w formie płynu czy tez żelu.

 

Produkty do dezynfekcji - dlaczego warto je mieć ?

Bardzo fajne rozwiązanie jak jesteśmy w plenerze. Często przebywamy w miejscach publicznych, gdzie jest największe skupisko bakterii. Dostępne są także produkty do dezynfekcji powierzchni, których możemy używać w domu na przykład do zdezynfekowania blatu roboczego w kuchni, w tym miejscu przygotowujemy najwięcej posiłków i tam właśnie jest najlepsza pożywka dla zarazków.Oczywiście te preparaty wykorzystywane są również w placówkach medycznych, przychodniach, szpitalach itp.do dezynfekcji powierzchni, narzędzi chirurgicznych,stetoskopów ,sprzętu medycznego i również do ogólnej higieny podczas zmiany opatrunku czy przy pobieraniu krwi itp.Rozróżniamy preparaty do dezynfekcji narzędzi manualnie lub maszynowo.

Polecam zakup produktów do dezynfekcji ale również do pielęgnacji skóry, są to środki myjące, pielęgnujące oraz nawilżające w formie płynu, emulsji lub pianki.Bardzo przydatne podczas higieny na przykład u osób chorych, leżących. Stosując takie preparaty dbamy o prawidłowy poziom pH skóry,wszelkie rany są odpowiednio oczyszczone i zdezynfekowane, dzięki czemu lepiej i szybciej  się goją. Bezpośrednio na rany możemy psikać preparatem nie powodując dyskomfortu, pieczenia czy szczypania, ja osobiście używam Octaniseptu firmy schulke,(do stosowania na rany ,błony śluzowe i skórę),pewnie większość osób już zna ten produkt, jest on na pewno dużo lepszy niż zwykła woda utleniona.Jest to gotowy do użycia antyseptyk,działa do 1 godziny.

Natomiast do podstawowej higieny osobistej u osób leżących polecam pianki myjące, usuwają dokładnie zabrudzenia, część zabrudzeń, które już zdążyły przyschnąć też bez problemu usuniemy pianką i na przykład ręcznikiem papierowym. Pianka ma przyjemny zapach i nie pozostawia lepkiej skóry, wszystko się idealnie wchłania i pielęgnuje. Jeśli mamy podrażnioną ,suchą skórę możemy zastosować emulsję nawilżającą (np. Esemtan),która zregeneruje powierzchnię skóry ,poprawi jej elastyczność, wilgotność oraz wygląd.Podczas długiego przyjmowania leków, antybiotykoterapii, czy przy problemach z jamą ustną typu kandydoza, paradontoza czy zapalenie dziąseł, proponuję preparat octanidol.

Płukanie tym płynem jamy ustnej łagodzi ból,regeneruje i hamuje rozwój bakterii. Kolejnym preparatem godnym polecenia, jest środek w formie żelu: octenilin, stosowany na owrzodzenia podudzi, przy chorobach związanych z zespołem stopy cukrzycowej a także w ranach oparzeniowych.Wszystkie  produkty do dezynfekcji mają wspólną cechę: szybko działają i szybko wysychają, są na bazie alkoholu  bez aldehydów, związków amoniowych i pochodnych chlorheksydyny,nie budzą zastrzeżeń pod względem toksykologicznym.Wyróżnia się rówinież takie, które są bez zawartości alkoholu, na przykład do sprzętu który jest wrażliwy na ten składnik np. głowice ultradźwiękowe, sondy, plexi, preparat jest łagodniejszy ale działanie ma takie same, przykładowo: mikrozid sensitive liquid.Dostępne są różne pojemności w zależności od produktu,mogą być 20ml, 250ml, 350ml,500 ml, 1l, 2l,oraz 5l opcjonalnie z dozownikiem.Dostępna  naprawdę szeroka oferta produktów w dogodnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl