Jaki ciśnieniomierz kupić?
Jaki ciśnieniomierz kupić?

Odpowiedni dobór ciśnieniomierza ma bardo duże znaczenie, aby pomiar był prawidłowy.Ciśnieniomierze nadgarstkowe, są małych gabarytów, na baterię,wygodne i poręczne.Nie zajmują dużo miejsca,dlatego są wygodne do noszenia przy sobie. Natomiast trzeba pamiętać o tym że nie dla każdego się nadają.

Ciśniomierze - dla kogo jest polecany?

Zaleca się je stosować u osób do czterdziestego roku życia. Dlaczego? Ponieważ do tego przedziału wiekowego będą wykazywać prawidłowy pomiar.Niestety im jesteśmy starsi to nasz puls jest słabiej wyczuwalny,nasze żyły również się starzeją.Z wiekiem cierpimy na różnego rodzaju choroby układu krążenia np. miażdżyca, zatorowość żylna/zakrzepica itp. Dla osób które mają problemy z układem krążenia czy też z sercem, optymalnym wyborem będzie ciśnieniomierz naramienny.

Jaki ciśnieniomierz kupić i na co zwracać uwagę?

W tej chwili praktycznie każdy model ciśnieniomierza posiada funkcję wykrywania arytmii,wbudowaną pamięć pomiarów z data i godziną oraz wskaźnik poprawnego założenia mankietu.Obsługa jest bardzo prosta ponieważ ciśnieniomierze są automatyczne,pomiaru można dokonać za pomocą jednego przycisku.Dla osób starszych jest to bardzo wygodne, a wyświetlacze są duże i czytelne.Kupując ciśnieniomierz zwróćmy uwagę że niektóre są dodatkowo z zasilaczem, co jest fajną opcją. Możemy skorzystać wtedy z oszczędności baterii.

Kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest gwarancja jaką oferuje nam producent.Część modeli ma trzy letnią a inne pięcioletnią gwarancję.W zasadzie to każdy powinien mieć w domu ciśnieniomierz nie zależnie od tego czy chorujemy czy nie jest to urządzenie z którego powinniśmy korzystać regularnie dla własnej kontroli zdrowia nie tylko profilaktycznie u lekarza.W dzisiejszych czasach jesteśmy narażeni na stres, ciągle zabiegani i nie trudno nabawić się problemów z ciśnieniem.

Nasz dieta także ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie,często jemy szybko gotowe posiłki w barach w których jest mnóstwo konserwantów i soli, która podwyższa ciśnienie krwi.Wydaje nam się że jesteśmy zdrowi, a przychodzi moment złego samopoczucia i nagle mierząc ciśnienie u lekarza okazuje się że wcale nie jest dobrze,zaczynają się schody częstsze wizyty u specjalisty i branie leków.Możemy tego uniknąć kontrolując sobie sami w domu pomiary ciśnienia i jesteśmy wstanie po obserwacjach szybciej zareagować,zmieniając choćby samo odżywianie się lub styl życia uprawiając sport, bez konieczności faszerowania się tabletkami.Polecam zakup,ciśnieniomierze są naprawdę w przystępnych cenach dobrych marek i warto go mieć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl