Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?
Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów

 

Szczoteczki manualne są doskonale znane każdemu. Przy zakupie szczoteczki warto zwrócić uwagę na fakt, że  poszczególni producenci starają się aby ich szczoteczki miały atrakcyjny, mający przyciągnąć uwagę wygląd. Kolorowe rękojeści, które posiadają dużą liczbę gumowanych elementów jawią nam się jako najskuteczniejsze, tymczasem to nie wygląd szczoteczki powinien być podstawowym kryterium wyboru. Poszczególne modele powinny różnić się od siebie gęstością, twardością i ułożeniem włosia. Jednymi z najskuteczniejszych na rynku są szczoteczki Curaprox. Szczoteczki cechuje prosta budowa oraz brak wyżej wspomnianych elementów dodatkowych, mających przyciągać uwagę. Jeżeli jednak zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie szczoteczki, w ofercie Curaprox znajdują się modele o fantazyjnych pastelowych kolorach.

Szczoteczki elektryczne prezentują zupełnie inną jakość szczotkowania. Urządzenia mają wbudowany silniczek, który wprowadza główkę szczoteczki w ruch obrotowy, końcówki mogą osiągać nawet do 9000 ruchów obrotowych na minutę ! W szczoteczkach elektrycznych, podobnie jak w manualnych bardzo dużą rolę odgrywa końcówka. Końcówki są wymienne, występują w różnych konfiguracjach gęstości, długości i twardości włosia co pozwala znaleźć optymalne dla siebie rozwiązanie. Wiodącym producentem szczoteczek elektrycznych jest Oral B. W bogatej ofercie tego producenta znajdują się proste modele, Oral B Pro 750 (występujący w dwóch wersjach kolorystycznych), posiadające program podstawowy jak  jak i modele zaawansowane z wieloma trybami szczotkowania do wyboru. Ciekawą propozycją dla par jest zestaw dwóch szczoteczek Oral B Pro 8900. Są to zaawansowane technologicznie szczoteczki, które dzięki specjalnej aplikacji można połączyć ze smartfonem. Aplikacja pozwala na śledzenie położenia główki końcówki w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązania ułatwiają dbanie o higienę jamy ustnej. Dużą popularnością cieszą się też modele dziecięce. Przy zakupie szczoteczki dla najmłodszych warto sięgnąć po serię Oral B Stages Power z motywem postaci z bajek Disneya. Dla dziecka codzienna higiena jamy ustnej często bywa problemem, szczoteczka z motywem ulubionych bohaterów pomoże zachęcić do szczotkowania.

Szczoteczki soniczne czy elektryczne? 

Szczoteczki soniczne w przeciwieństwie do elektrycznych, generują ruchy wymiatające o bardzo wysokiej częstotliwości. Najbardziej zaawansowane modele generują aż 31 tysięcy ruchów wymiatających na minutę. Na rynku dostępnych jest wiele szczoteczek, każda z innymi trybami i możliwościami. Decydując się na zakup szczoteczki sonicznej warto zastanowić się nad możliwościami danego modelu oraz ilością trybów szczotkowania. Jedną z najciekawszych ofert prezentuje firma Meriden, ich model Meriden Sonic+ Professional jest bogato wyposażony. Sama szczoteczka posiada 5 trybów szczotkowania w tym tzw. tryb study, w którym szczoteczka przez pierwszych 14 szczotkowań będzie zwiększała częstotliwość drgań. Modele posiadające taki tryb są dobrym wyborem dla osób, które zdecydowały się na zakup pierwszej szczoteczki sonicznej. Wielu producentów oferuje szczoteczki dla dzieci. W ofercie Philipsa znajdują się ciekawe modele dla najmłodszych. Philips Sonicare For Kids HX6321/04 Bluetooth przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia jest ciekawą alternatywą dla innych producentów. Zawiera wbudowany moduł bluetooth, który łączy szczoteczkę ze smartfonem. Dziecko w trakcie szczotkowania widzi położenie końcówki co pozwala na dokładne wyczyszczenie pominiętych miejsc. W erze smartfonów jest to narzędzie zachęcające najmłodszych do codziennej higieny jamy ustnej.

Decydując się na zakup szczoteczki do zębów warto zastanowić się jakie funkcje oraz tryby powinna posiadać. Szczoteczki manualne są tanie i niezwykle popularne, niestety nie dają takich możliwości jak ich droższe elektryczne odpowiedniki. Szczoteczki elektryczne pozwalają zachować wysoki poziom higieny jamy ustnej w przystępnej cenie, jednak prym wiodą szczoteczki soniczne. Są bardzo skuteczne, zwykle posiadają też wiele różnych trybów i bogaty wybór końcówek. Z wysoką jakością i skutecznością w parze często idzie również wyższa cena. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że popularność szczoteczek sonicznych stale rośnie a ich wybór jest ogromny. W ofercie wielu producentów bez problemu da się odnaleźć model z wieloma trybami szczotkowania, który nie zrujnuje naszego portfela.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl