Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Właściciele placówek medycznych oraz wszystkich miejsc, w których wykonuje się sterylizację narzędzi, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne uzupełnianie zapasu produktów, służących do sprawdzenia skuteczności procesu sterylizacji w autoklawie.

Testy do sterylizacji — narzędzie kontroli sprawności autoklawu

Czym jest autoklaw? To specjalne urządzenie stosowane w celu sterylizacji narzędzi używanych przy różnorodnych zabiegach. Z autoklawu korzystają gabinety medycyny estetycznej i kosmetyczne, szpitale, przychodnie, gabinety dentystyczne i wiele innych miejsc, w których odbywają się zabiegi wymagające ingerencji w ludzkie ciało przy użyciu specjalistycznego i sterylnego sprzętu. Autoklaw to hermetycznie zamknięty zbiornik z możliwością regulacji parametrów procesu, który pod wpływem wysokiej temperatury pod ciśnieniem, sterylizuje narzędzia, gwarantując ich przydatność i bezpieczeństwo przed rozpoczęciem zabiegu.

Testy do sterylizacji

Test biologiczny do autoklawu — co to takiego?

Aby mieć pewność, że autoklaw wciąż dobrze działa i sterylizuje odpowiednio wszystkie wkładane do niego przedmioty, konieczne jest regularne przeprowadzanie testów. Są to specjalistyczne testy biologiczne, których wykonywanie jest obowiązkiem nakładanym na placówki przez Sanepid. Procedura kontrolna z ich wykorzystaniem powinna być przeprowadzana co najmniej raz na 3 miesiące. Czym właściwie są testy do sterylizacji? To mały bibułowy wskaźnik, nasączony specjalną zawiesiną. Każdy test znajduje się w hermetycznie zamkniętym opakowaniu.

Testy biologiczne — co warto o nich wiedzieć?

Testy do sterylizacji należy przechowywać w optymalnych warunkach, a więc suchym i bezpiecznym miejscu. Jeśli z jakichkolwiek względów test zostanie uszkodzony, konieczne jest wysterylizowanie, a następnie spalenie, bowiem nie są one już miarodajnym narzędziem kontrolnym, a więc nie spełniają swojej funkcji. W przypadku narzędzi używanych do różnorodnych zabiegów nie ma bowiem miejsca na jakiekolwiek wątpliwości, dotyczące skuteczności autoklawu. Test biologiczny do autoklawu można zakupić zarówno w zestawie, jak i pojedynczo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Google+
;
Sklep internetowy Shoper.pl