Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do

Rowery trójkołowe

Rowery trójkołowe zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które mają problemy z poruszaniem się i zachwiane poczucie równowagi. Rower trójkołowy skutecznie wspomaga rehabilitację oraz pomaga przełamywać bariery komunikacyjne, pozwala na komfortowe i bezpieczne przemieszczanie się. Oferujemy najwyższej jakości rowery znanego producenta Vermeiren. W naszej ofercie znajdują się rowery trójkołowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, każdy z szeroką gamą opcji dodatkowych, pozwalających na dostosowanie roweru do własnych potrzeb.

Wycieczki rowerowe to popularna forma rozrywki i aktywnego spędzania czasu. Ze względu na różnego rodzaju ograniczenia ruchowe nie każdy może swobodnie z niej korzystać. Oferowane w naszym sklepie rowery trójkołowe umożliwiają użytkowanie tego wygodnego środka transportu osobom, które posiadają zachwiane poczucie równowagi czy zmagają się z różnego rodzaju zaburzeniami związanymi z narządami ruchu. Co więcej, poza funkcją rekreacyjną rowery trójkołowe dla dorosłych oraz dla dzieci wspomagają również rehabilitację. Aby te urządzenia odpowiednio pełniły swoją rolę, muszą być przede wszystkim dostosowane do indywidualnych potrzeb. Z tego względu przed wyborem konkretnego modelu warto dowiedzieć się o nim więcej.

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne – bezpieczna rekreacja

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne to produkty, które powstały z myślą o osobach w każdym wieku, które mają problemy z poruszaniem się spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, przebytymi chorobami lub wypadkami. Dzięki wsparciu w postaci trzeciego koła taki środek transportu wyróżnia wysoka stabilność i bezpieczeństwo użytkowania. Co więcej, rowerki rehabilitacyjne posiadają szereg dodatkowych opcji, które pozwalają chronić ich użytkowników przed spadnięciem – m.in. pasy stabilizujące. Rowerki są dostępne z tzw. systemem ostrego koła, który wymusza potrzebę ciągłego pedałowania, by utrzymać się w ruchu. W wielu przypadkach jest to wskazane ze względu na to, że stała mobilizacja mięśni sprawia, że rehabilitacja przebiega sprawnie. Osoby zainteresowane urządzeniem z wolnym biegiem powinny zaznaczyć to wymaganie podczas składania zamówienia. Oferowane przez nas rowerki rehabilitacyjne są zaopatrzone w elementy odblaskowe, które polepszają widoczność rowerzysty w słabych warunkach oświetleniowych.

Rowerki rehabilitacyjne dla dzieci – aktywna zabawa

Problemy z zachowaniem równowagi czy z poruszaniem się dotyczą zarówno osób w podeszłym wieku, jak i dzieci. Przystosowane do najmłodszych rowery trójkołowe dla dziewczynek i chłopców to sposób na zapewnienie dzieciom większej swobody ruchu oraz możliwości rehabilitacji. Rowerki rehabilitacyjne mogą wspomagać prawidłowe działanie kończyn dolnych, stymulować układ mięśniowo-kostny, wspierać proces oddychania oraz usprawniać ogólną kondycję organizmu. Poza tym rowery trójkołowe dla chłopców i dziewczynek umożliwiają aktywną rozrywkę, rekreację i zabawę.

Rowerki rehabilitacyjne – wybór optymalnego urządzenia

Aby urządzenie terapeutyczne pełniło funkcję rehabilitacyjną, a jednocześnie pozwalało na przyjemne spędzanie wolnego czasu, warto dostosować je indywidualnie do użytkownika. Przed wyborem narzędzia do rehabilitacji należy skonsultować się ze specjalistą, który zaleci odpowiedni sposób leczenia. Niektórym osobom ciągły ruch w wyniku pedałowania i duża aktywizacja kończyn dolnych pomaga, dla innych jest mniej wskazana. Kwestia tego, czy użytkownik będzie wykorzystywał sprzęt w dobrych warunkach oświetleniowych, czy też w gorszych, również ma znaczenie, gdyż w tym drugim przypadku rowerki rehabilitacyjne powinny posiadać odblaski. Istotna jest poza tym prosta regulacja pozwalająca dostosować wysokość siodełka do wzrostu użytkownika. Tak dopasowane urządzenie umożliwi jego bezpieczne i komfortowe zastosowanie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego hurtmedyczny.pl!

Sprawdź także: 

Balkony i podpórki

Łóżka rehabilitacyjne

Nianie elektryczne

Rollery do masażu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl