Opcje przeglądania

Rollery do masażu

Roller do masażu mięśni to akcesorium, które może przynosić ulgę w dolegliwościach bólowych. Korzystają z niego pacjenci borykający się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi. Służy także osobom aktywnym fizycznie. Przyrząd docenią także wszyscy, którzy ze względu na długie godziny spędzane w pozycji siedzącej skarżą się na ból pleców.

 

Roller – wałek do masażu wspomagający regenerację

Roller do masażu ręczny został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które regularnie uprawiają sport. Wzmożona aktywność fizyczna często powoduje nadmierne napięcie mięśni, które może stać się bardzo dokuczliwe. Zastosowanie masażera przez wielu uznawane jest za sprzyjające regeneracji, a co za tym idzie – przynoszące ulgę. Mechanizm ucisku przyczynia się do rozluźnienia napiętych tkanek, co może skutecznie niwelować dolegliwości bólowe. Automasaż przy użyciu wałka może być wykorzystywany w gabinetach fizjoterapeutycznych lub samodzielnie w domu. Roller do masażu mięśni dedykowany jest również pracownikom biurowym oraz fizycznym, którzy są szczególnie narażeni na obciążenie kręgosłupa.

Roller do masażu mięśni – jaki wybrać?

Decydując się na zakup akcesorium, jakim jest roller do masażu kręgosłupa, należy wziąć pod uwagę twardość materiału. Można wyróżnić trzy rodzaje – wałki miękkie, średniej twardości oraz twarde. Rodzaj wałka należy dobierać zgodnie z jego przeznaczeniem, uwzględniając nie tylko kondycję fizyczną wykorzystującej go osoby, ale również zamierzony do osiągnięcia za sprawą ćwiczeń efekt. Szczegółowe informacje znajdują się w opisie konkretnego produktu. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest rozmiar przyrządu. Mniejsze rollery zazwyczaj wykorzystywane są do masażu szyi, rąk oraz stóp. Z kolei duże modele będą odpowiednie np. do rozluźnienia kręgosłupa. Wybierając roller do masażu mięśni, należy także uwzględnić materiał, z którego został wykonany. W ofercie znajdują się zarówno propozycje piankowe, jak i drewniane.

Roller – wałek do masażu. Jak go używać?

Roller do masażu ręczny sprawdzi się podczas wielu aktywności fizycznych, ponieważ można z nim wykonywać różnorodne ćwiczenia, np. na macie. Jeśli zaś ma posłużyć do automasażu, np. jako roller do masażu kręgosłupa, należy umieścić go na ziemi. Następnie zaleca się delikatne uciskanie jego powierzchni wybraną częścią ciała. W ten sposób można rozluźnić nie tylko kręgosłup, ale także uda, łydki, stopy oraz inne partie narażone na nadmierne spięcia. Warto pamiętać, aby umiejętnie przesuwać akcesorium od początku do końca mięśnia. W ten sposób roller do masażu mięśni może przynieść zadowalające rezultaty.

Zachęcamy do zakupu!

Sprawdź także

Masażery do stóp
Maty masujące
Masażer szyi i karku

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl