Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do

Pojemniki na leki

Konieczność zażywania wielu lekarstw, dozowanie ich o innych porach dnia, a także regularne sięganie po różne medykamenty może być skomplikowane. Bardzo łatwo zapomnieć o spożytych dawkach lub przypadkiem zażyć podwójną porcję produktu. Niezależnie od stanu zdrowia i wieku, każdy może się pomylić, dlatego warto korzystać ze wsparcia w codziennej organizacji zażywania leków. Pomocne mogą okazać się specjalne opakowania na leki, które ułatwiają pilnowanie zażytych dawek.

 

Pojemniki do leków — dlaczego warto z nich korzystać?

Nie tylko osoby starsze zapominają o regularnym przyjmowaniu leków. W ciągu intensywnego dnia, w biegu, przy mniejszej ilości snu i w stresujących okresach, łatwo się pogubić przy pilnowaniu regularnego zażywania tabletek i pominięcie dziennej dawki może przydarzyć się każdemu. Pudełka na leki zostały zaprojektowane z myślą o każdej osobie, która chciałaby ułatwić sobie organizację swojej codziennej rutyny związanej z przyjmowaniem medykamentów o właściwych porach.

Co więcej, korzystając z udogodnień, jakie zapewniają pojemniki do leków, można łatwo i szybko rozłożyć sobie przyjmowane dawki na dany dzień lub tydzień, zabierając ze sobą do pracy, szkoły lub na wyjazd wyłącznie pojemniki na leki, a nie wszystkie oryginalne pudełka. Zwłaszcza że papierowe lub plastikowe opakowania mogą zajmować naprawdę dużo miejsca. Stosowanie specjalnych opakowań może być też dużym ułatwieniem, bowiem nie każda osoba jest w stanie wydzielić z blistra pojedyncze tabletki lub odkręcić opakowania leków, które mają specjalną ochronę przed dziećmi. Pojemniki na leki tygodniowe lub dzienne są znacznie łatwiejsze do otwierania dla osób o ograniczonej sprawności rąk.

Dzienne i tygodniowe pojemniki na leki

Są różne rodzaje opakowań na leki. Jedne zawierają podział na pory dnia, inne pozwalają wydzielić lekarstwa na cały tydzień. Jeszcze inne ułatwiają organizację i zażywanie leków przez cały tydzień, uwzględniając trzy pory dnia. To, które pudełka na leki najlepiej sprawdzą się w przypadku danego pacjenta, zależy głównie od liczby i częstotliwości przyjmowanych medykamentów i jest sprawą indywidualną. Tygodniowe pojemniki na leki, które jednocześnie posiadają podział na cztery różne pory przyjmowania leków, można także wykorzystywać jako pudełko na cały miesiąc. To znaczne ułatwienie przy dłuższych wyjazdach.

Pojemniki na leki tygodniowe czy dzienne — które warto wybrać?

Każdy człowiek ma inne potrzeby i prowadzi odmienny tryb życia. Pojemniki jednodniowe na leki przyjmowane trzy razy dziennie mogą się nie sprawdzić u osób, które nie zawsze mają czas i siłę uzupełnić wieczorem opakowanie. W takim wypadku pudełka na leki na cały tydzień, uzupełniane regularnie raz w tygodniu, będą wygodniejszą opcją.

Opakowania na leki nie muszą być monotonne. Kasetka tygodniowa na trzy lub cztery pory dnia z podpisanymi dniami tygodnia, a także ciekawym stojakiem, umożliwiającym przekładanie dni między sobą, może stanowić ciekawy akcent w pomieszczeniu. Dotyczy to zwłaszcza wielokolorowych modeli. W świetle tego zakup pudełka na leki jest inwestycją w komfort ich codziennego przyjmowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl