Opcje przeglądania

W codziennym życiu, chociaż staramy się być ostrożni i przygotowani na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, trudno uniknąć urazów. Najczęściej zdarzają się one małym dzieciom, które dopiero w pewnym stopniu opanowały sztukę samodzielnego poruszania się i często lądują na podłodze. Jednakże również dorośli ulegają wszelkiego typu nieprzewidzianym wypadkom. Niekiedy urazy są związane z uprawianiem sportu, w wyniku którego powstają mniejsze lub większe kontuzje. W licznych sytuacjach konieczne jest zabezpieczenie rany poprzez materiały opatrunkowe.

 

Materiały opatrunkowe

Medyczne opatrunki – w placówkach służby zdrowia

W przypadku poważnych urazów, skaleczeń i ran niezbędne jest zgłoszenie się do placówki służby zdrowia. Z tego powodu wszelkie ośrodki, które specjalizują się w usługach medycznych, powinny być wyposażone w wysokiej jakości, sterylne opatrunki. To one, po odpowiednim oczyszczeniu rany środkami odkażającymi, zabezpieczają ją przed ponownym zabrudzeniem, działaniem niebezpiecznych dla zdrowia i życia bakterii oraz zakażeniem. Co więcej, dzięki temu umożliwiają szybkie i efektywne gojenie. Z tego względu każdy szpital, przychodnia czy inny ośrodek medyczny, który opiekuje się na co dzień pacjentami po urazach, powinien mieć stały dostęp do środków opatrunkowych, jak plastry i bandaże.

Antyseptyczne opatrunki – w domu

Nie każdy uraz czy kontuzja są tak groźne, by wymagały interwencji lekarza. Z niektórymi bez problemu poradzić można sobie w warunkach domowych. Drobne skaleczenia, ranki wystarczy odkazić, a następnie zabezpieczyć przed zanieczyszczeniem, wykorzystując na przykład plastry. Jeżeli uszkodzenie powierzchni skóry ma większe rozmiary, wtedy warto zastosować gaziki oraz bandaże. Najważniejsze, aby ograniczyć kontakt rany z czynnikami zewnętrznymi, póki się ona nie zabliźni. Na co dzień zdarzają się też różnego rodzaju kontuzje. Niekiedy wykorzystuje się bandaże, żeby usztywnić kończynę, co umożliwi jej sprawną regenerację. Higieniczne opatrunki są podstawowym wyposażeniem nie tylko placówki służby zdrowia, lecz i domowych apteczek.

Sprawdź także
podkłady higieniczne narzędzia zabiegowe elektrody jednorazowe 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl