Produkty Paxman
Produkty Paxman

Wypadanie włosów to jedna z przyczyn, dla której osoby zmagające się z nowotworem obawiają się chemioterapii. Poczucie wyobcowania i brak pewności siebie to kolejne następstwa tego procesu. Efekt uboczny leczenia można jednak zminimalizować, a nawet zupełnie wykluczyć z użyciem preparatów pielęgnacyjnych firmy Paxman.

Odżywki i szampony przeciwko wypadaniu włosów

Wypadanie włosów podczas chemioterapii to dla wielu chorych bardzo trudny moment. Ich utrata może spowodować obniżenie samooceny, a także pogorszenie ogólnego samopoczucia – a przecież pozytywne nastawienie jest jednym z czynników, który ma wpływ na powodzenie leczenia. Ograniczenie skutków jest możliwe dzięki specjalistycznym preparatom pielęgnacyjnym przeciw wypadaniu włosów, takim jak odżywka czy szampon ze składnikami łagodzącymi.

Producent systemu chłodzenia skóry głowy Paxman opracował innowacyjne preparaty, wykorzystywane przy chemioterapii na całym świecie, które niwelują oddziaływanie leków na mieszki włosowe. Zawarte w nich składniki (procapil, alantoina, olamina, klimbazol, kwas oleanolowy) odbudowują i odżywiają strukturę włosów, natomiast brak siarczanów i parabenów wpływa korzystnie na stan skóry głowy, łagodząc swędzenie i podrażnienia. Stosowanie szamponów oraz odżywek Paxman może z znacznym stopniu zminimalizować ryzyko wypadania włosów, pozwalając choremu na zachowanie dobrego samopoczucia i wyglądu nawet podczas intensywnego leczenia.

System chłodzący Paxman

Szampony i odżywki Paxman najlepsze efekty przynoszą, gdy stosowane są wraz ze specjalnym czepkiem chłodzącym. Na czym polega jego działanie? Obniżenie temperatury skóry głowy spowalnia krążenie krwi, a tym samym ogranicza dostęp leków do mieszków włosowych. W ten sposób zostają uchronione przed osłabieniem. W połączeniu ze składnikami preparatów czepek pozwala w dużej mierze zachować włosy silne na tyle, aby nie wypadały w nadmiernej ilości podczas chemioterapii. Zabieg z użyciem czepka trwać zwykle około 2 godzin (w zależności od rodzaju i ilości przyjmowanych leków).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl