Jaki termometr kupić ?
Jaki termometr kupić ?


Dawniej używano wyłącznie termometrów rtęciowych, niestety ze względów bezpieczeństwa zostały one wycofane. Zastąpiły je termometry ,,pod pachę", ale elektroniczne, następnie pojawiły się termometry bezkontaktowe czy też określane jako bezdotykowe.

Wykorzystana w nich świetna technologia promieni podczerwieni zapewnia dokładny pomiar.Posiadają funkcję pomiaru temperatury ciała,wody, mleka, po przełączeniu także otoczenia w dwóch skalach Celcjusza i Fahrenheita. Doskonały komfort użytkowana podczas snu dziecka bez konieczności budzenia w kilka sekund dokonujemy pomiaru.

Ten czas pomiaru jest rewelacyjny, nie trzeba siedzieć z termometrem pod pachą pilnować żeby nie wypadł i czekać aż nam da sygnał. Największą ich zaletą jest to, że są w pełni higieniczne, kolejną funkcję jaką mają to wbudowana pamięć pomiarów nawet do 30 wyników.Uzależnione to jest od termometru i producenta.Wyświetla symbole kontrolne i ostrzegawcze np.gorączce.

Termomter - o czym warto pamiętać?

Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach podczas użycia termometru, nie należy go zamaczać w wodzie , przed dokonaniem pomiaru temperatury ciała należy przetrzeć powierzchnię skóry a wtedy mamy pewność że wynik będzie wiarygodny. Oczywiście szukając termometru zwróćmy uwagę  że ceny są bardzo różne, dlatego iż niektóre termometry mają dodatkowe etui np.plastikowe lub materiałowe a jeszcze inne mają podstawkę i etui materiałowe w komplecie, mogą się też różnić okresem gwarancji i oczywiście najważniejsze to producent.Do wyboru mamy rożnego rodzaju kształty i kolory.

Dużą gamę kolorystyczną mają termometry firmy Visiomed ThermoFlash ale nie posiadają etui,jednak można sobie dokupić takie etui.Fajne wyposażenie ma termometr Microlifa NC 100 posiada podstawkę wyprofilowaną do kształtu termometru i etui z materiału,mogę go z pewnością polecić, bo też korzystam z tego modelu już drugi rok i jak do tej pory nie sprawiał problemu,działa bez zarzutu.

Testowałam ten model porównując pomiary jeden po drugim stary z przed lat rtęciowy, i właśnie ten bezdotykowy pomiar był w obydwóch taki sam. Polecam zakup  termometru bezkontaktowego, ponieważ jest on bezpieczny, poręczny i na pewno niezbędny w każdym domu, a już na pewno kiedy mamy dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl