Jaki termometr kupić ?
Jaki termometr kupić ?

Jaki termometr kupić ?

Przegląd termometrów


Dawniej używano wyłącznie termometrów rtęciowych, niestety ze względów bezpieczeństwa zostały one wycofane. Zastąpiły je termometry ,,pod pachę", ale elektroniczne, następnie pojawiły się termometry bezkontaktowe czy też określane jako bezdotykowe.

Wykorzystana w nich świetna technologia promieni podczerwieni zapewnia dokładny pomiar.Posiadają funkcję pomiaru temperatury ciała,wody, mleka, po przełączeniu także otoczenia w dwóch skalach Celcjusza i Fahrenheita. Doskonały komfort użytkowana podczas snu dziecka bez konieczności budzenia w kilka sekund dokonujemy pomiaru.

Ten czas pomiaru jest rewelacyjny, nie trzeba siedzieć z termometrem pod pachą pilnować żeby nie wypadł i czekać aż nam da sygnał. Największą ich zaletą jest to, że są w pełni higieniczne, kolejną funkcję jaką mają to wbudowana pamięć pomiarów nawet do 30 wyników.Uzależnione to jest od termometru i producenta.Wyświetla symbole kontrolne i ostrzegawcze np.gorączce.

Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach podczas użycia termometru, nie należy go zamaczać w wodzie , przed dokonaniem pomiaru temperatury ciała należy przetrzeć powierzchnię skóry a wtedy mamy pewność że wynik będzie wiarygodny. Oczywiście szukając termometru zwróćmy uwagę  że ceny są bardzo różne, dlatego iż niektóre termometry mają dodatkowe etui np.plastikowe lub materiałowe a jeszcze inne mają podstawkę i etui materiałowe w komplecie, mogą się też różnić okresem gwarancji i oczywiście najważniejsze to producent.Do wyboru mamy rożnego rodzaju kształty i kolory.

Dużą gamę kolorystyczną mają termometry firmy Visiomed ThermoFlash ale nie posiadają etui,jednak można sobie dokupić takie etui.Fajne wyposażenie ma termometr Microlifa NC 100 posiada podstawkę wyprofilowaną do kształtu termometru i etui z materiału,mogę go z pewnością polecić, bo też korzystam z tego modelu już drugi rok i jak do tej pory nie sprawiał problemu,działa bez zarzutu.

Testowałam ten model porównując pomiary jeden po drugim stary z przed lat rtęciowy, i właśnie ten bezdotykowy pomiar był w obydwóch taki sam. Polecam zakup  termometru bezkontaktowego, ponieważ jest on bezpieczny, poręczny i na pewno niezbędny w każdym domu, a już na pewno kiedy mamy dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Google+
;
Sklep internetowy Shoper.pl