Leczenie za pomocą drgań dźwiękowych – Vitafon T
Leczenie za pomocą drgań dźwiękowych – Vitafon T

Leczenie za pomocą drgań dźwiękowych

Mikrowibracje w profilaktyce i leczeniu szerokiego spektrum schorzeń stosuje się w medycynie już od lat 90. XX wieku. To w tym czasie na rynku pojawił się Vitafon T – wibroakustyczne urządzenie medyczne, które do działania wykorzystuje drgania dźwiękowe o zmiennej częstotliwości. Terapia z jego użyciem należy do nieinwazyjnych i stosowana jest do leczenia bólu oraz schorzeń różnego typu. Znajduje zastosowanie nie tylko w placówkach zdrowia. Kompaktowa budowa modelu Vitafon T umożliwia korzystanie ze sprzętu także w warunkach domowych.

 

Działanie urządzenia



Vitafon T do leczniczego działania wykorzystuje fonowanie, czyli głęboki mikromasaż na poziomie komórkowym. Zabieg ten zwiększa przepływ krwi oraz limfy, co następnie skutkuje likwidacją stanów zapalnych, obrzęków oraz innych objawów towarzyszących leczonym schorzeniom. Mikrowibracje wysyłane przez urządzenie opierają się na naturalnych procesach fizjologicznych zachodzących w ludzkim ciele, co pozwala dopasować jego działanie do reakcji organizmu. Sprzęt do wibroakustyki jest prosty w obsłudze i dostępny w gotowym zestawie. Dzięki temu można z niego korzystać także w warunkach domowych.



Zastosowanie Vitafon T

Wibroakustyczne urządzenie medyczne Vitafon T stosowane jest jako nieinwazyjna terapia uzupełniająca profilaktykę i leczenie chorób obejmujących obszary stawów oraz kręgosłupa. Używany jest także do uśmierzania bólu towarzyszącego takim schorzeniom, jak nadciśnienie, hemoroidy, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie zatok oraz stopa cukrzycowa. Mikrowibracje emitowane przez urządzenie służą również łagodzeniu objawów charakterystycznych dla złamań, obrzęków, stłuczeń czy zwichnięć.



Przeciwwskazania dotyczące fonowania

Stosowanie urządzenia Vitafon T nie jest zalecane w przypadku ostrych chorób zakaźnych oraz w razie wystąpienia wysokiej gorączki (powyżej 38,5 stopni Celsjusza). Urządzenia do fonowania nie należy używać m.in. w trakcie ciąży, w sektorach rozwoju nowotworów złośliwych oraz w przypadku miażdżycy. Z urządzenia powinny zrezygnować także osoby poddawane stałej elektrostymulacja serca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl