Ciśnieniomierze

Dobry ciśnieniomierz naramienny to sprzęt w pełni automatyczny. Maksymalnie prosta obsługa urządzenia sprawia, że nadaje się także dla osób starszych. Równie proste w obsłudze są ciśnieniomierze nadgarstkowe. Obydwa modele oprócz wartości ciśnienia skurczowego i rozkurczowego podają także wartość tętna.

Oferujemy ciśnieniomierze, nadgarstkowe i naramienne. Te pierwsze są niewielkie, poręczne i praktyczne, natomiast te drugie mają więcej funkcji dodatkowych. Ciśnieniomierz naramienny pozwala na regularne badanie ciśnienia krwi u osób mających problemy z krążeniem i nieregularną pracą serca - arytmią. Elektroniczne ciśnieniomierze są w pełni automatyczne, prawie każdy jest w stanie samodzielnie dokonać pomiaru bez konieczności pomocy lekarza czy pielęgniarki. Posiadają wbudowaną pamięć pomiarów, wskaźnik poprawnego założenia mankietu (mamy pewność ze pomiar będzie prawidłowy) i wykrywają arytmię. Do niektórych ciśnieniomierzy można podłączyć zasilacz, w skutek czego oszczędzamy baterię. Dla osób w podeszłym wieku najlepszym wyborem będzie automatyczny ciśnieniomierz naramienny, ponieważ dokładniej zmierzy wszystkie parametry, ze względu na to iż wraz z wiekiem wyczuwalność tętna na nadgarstku zmniejsza się. 

Ciśnieniomierz Omron M4 Intelli IT Ciśnieniomierz Omron M4 Intelli IT
Producent: Omron
Cena:

247,99 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

Choć niektórzy uważają, że nadmierne skupienie się na swoim zdrowiu powoduje tylko dodatkowy stres i zmartwienia, niewątpliwie warto je monitorować, a w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości natychmiast działać. Taka postawa pozwala zahamować rozwój wielu pojawiających się schorzeń, uchronić się przed niebezpiecznymi zdarzeniami związanymi ze zdrowiem oraz po prostu przedłużyć sobie życie. Zwłaszcza osoby z nadwagą czy z chorobami sercowymi powinny regularnie kontrolować ciśnienie krwi, wykorzystując do tego domowe ciśnieniomierze nadgarstkowe lub z mankietem na rękę. Dzięki temu możliwa jest nie tylko natychmiastowa pomoc w przypadku przekraczającego normę pomiaru, lecz również szczegółowe poinformowanie lekarza o przebiegu swoich zdrowotnych problemów.

Wysokiej jakości ciśnieniomierz automatyczny – zdrowie pod kontrolą

Istnieje wiele czynników mających wpływ na ciśnienie krwi. Zarówno jego podwyższenie, jak i obniżenie przekraczające normę mogą być niebezpieczne i skutkować gorszym samopoczuciem oraz groźnymi następstwami. Zdarza się, że brak stwierdzonych chorób nie oznacza braku problemów z ciśnieniem. Podnieść może je również nadmiar stresu, zbyt duże ilości pitej codziennie kawy czy niedobory snu. Wysokiej jakości ciśnieniomierz naramienny automatyczny, lub też zakładany na nadgarstek, pozwoli zachować kontrolę nad podstawowymi życiowymi parametrami. Co więcej, jego prosta, intuicyjna obsługa nie wymaga udziału dodatkowych osób podczas wykonywania pomiaru – również bezproblemowo poradzą sobie z tym osoby w podeszłym wieku, w przypadku których monitorowanie stanu zdrowia ma szczególne znaczenie. Z tego względu ciśnieniomierz na rękę to dobry pomysł na prezent dla babci, dziadka czy innych bliskich seniorów.

Nowoczesny ciśnieniomierz dla dzieci – w trosce o zdrowie młodszych

Nie tylko ludzie starsi i schorowani mają problemy z ciśnieniem krwi. Te dotykają również osoby młode, w tym dzieci. Ich powodem może być zbyt duża masa ciała, stres, zaburzenia emocjonalne czy uwarunkowania genetyczne. W związku z tym powinni oni regularnie kontrolować ciśnienie krwi, używając aparatu posiadającego odpowiedni mankiet do ciśnieniomierza. Co istotne, podczas dokonywania pomiaru, musi on opinać rękę. Jedynie wówczas wynik będzie wiarygodny. Jak wiadomo, dziecięce ramię bywa przeważnie mniejsze niż u dorosłego, tak więc w ofercie dostępne są modele, których mankiet do ciśnieniomierza odpowiada wymiarom najmłodszych. Nie tylko podwyższone ciśnienie u dzieci jest groźne. Niskie wartości też są częstym problemem, a bagatelizowane mogą spowodować przewlekłe zmęczenie, brak energii czy omdlenie. O zdrowie warto się troszczyć w każdym wieku.

Komfortowy ciśnieniomierz automatyczny – model dostosowany do potrzeb

Aby pomiar był wykonany profesjonalnie, urządzenie powinno być proste oraz wygodne w użyciu. Z tego względu w ofercie dostępnych jest wiele modeli, wśród których wybrać można taki, który w pełni sprosta tym oczekiwaniom. Jedni preferują ciśnieniomierze nadgarstkowe, inni natomiast ciśnieniomierze naramienne. Te kwestie warto rozważyć pod względem indywidualnych preferencji oraz wygody. Zarówno pomiar wykonany modelem nadgarstkowym, jak i naramiennym jest szczegółowy, poprawny i wiarygodny.

Wysokiej jakości, pochodzący od sprawdzonych producentów ciśnieniomierz na rękę to sposób na zachowanie kontroli nad swoim zdrowiem. Dzięki systematycznym pomiarom monitorować można ciśnienie krwi, a w przypadku nieprawidłowości, natychmiast zadziałać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl