4DryField, czyli nowa generacja preparatów medycznych
4DryField, czyli nowa generacja preparatów medycznych

Zrosty – groźne powikłania pozabiegowe

Jednym z najczęściej spotykanych problemów u pacjentów po ginekologicznych zabiegach operacyjnych są zrosty wewnątrzotrzewnowe i wewnątrzmaciczne. Są to poważne komplikacje, które mogą skutkować m.in.:
- niedrożnością jelit,
- niewłaściwą pracą przewodu pokarmowego,
- niepłodnością.

Pierwszymi objawami takich powikłań są często trudne do sprecyzowania bóle w okolicy, gdzie powstały zrosty pooperacyjne. Jednak następstwa takich komplikacji mogą być groźne dla zdrowia i życia pacjenta. Dlatego też niezbędne jest wprowadzenie odpowiedniej profilaktyki przeciwzrostowej, która pomoże uniknąć przykrych skutków operacji i przyspieszy gojenie.

Nowoczesna medycyna

Ciągły rozwój technologii i medycyny pozwala na coraz dokładniejsze kontrolowanie stanu zdrowia pacjenta i nie tylko leczenie, ale także zapobieganie chorobom. Do preparatów nowej generacji, które nie tylko przeciwdziałają powstawaniu zrostów, ale także wykazują pozytywny wpływ na hemostazę (czyli skomplikowany proces, którego zadaniem jest utrzymanie prawidłowego poziomu krzepnięcia krwi i nie dopuszczenia przy tym do powstania zakrzepów) zalicza się środek 4DryField. Produkt posiada aprobatę CE i jest zalecany do stosowania w obu przypadkach.

Działanie 4DryField

Składający się z mikrocząsteczek z naturalnej oczyszczonej skrobi, preparat 4DryField nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub ludzkiego. Jego główną zaletą jest zdolność wchłaniania wody o masie wielokrotnie większej od własnej, co z kolei prowadzi do zwiększenia stężenia białka i innych elementów komórkowych we krwi. Dzięki temu wspomaga on proces hemostazy, przyspieszając krzepnięcie krwi i powstrzymując dalsze krwawienie.

Mikrocząsteczki produktu 4DryField po kontakcie z roztworem soli fizjologicznej przyjmują postać hydrożelu, aby stworzyć ochronną powłokę między warstwami tkanek. To przyspiesza ich gojenie i sprawia, że poszczególne warstwy surowicze zrastają się niezależnie od siebie.

Kiedy stosować?

Preparat 4DryField może być stosowany przy cesarskim cięciu, laparoskopii, usuwaniu torbieli i innych zabiegach ginekologicznych, które wiążą się z ryzykiem powstawania zrostów oraz długim procesem gojenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl